Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Суд» в Криму відправив інваліда I групи політв'язня Олександра Сізікова в психіатричну лікарню

15 / 10 / 2020

 Про це повідомляє «Кримська солідарність» з посиланням на адвоката Сафіє Шабанову.

«Захист і сам Сізіков заперечували проти поміщення його на стаціонарну експертизу в місто Севастополь, в зв’язку з тим, що мій підзахисний вважає себе психічно здоровою людиною. Від проходження амбулаторної судово-психіатричної експертизи не відмовлявся, відповідав на всі запитання. Поміщення його в умови стаціонару може нашкодити його здоров’ю. Олександр знаходиться на особливій дієті. Крім того, мій підзахисний, через свою хворобу, не може перебувати один без сторонньої допомоги деінде», — прокоментувала рішення суду адвокат.

Також, за словами Сафіє Шабанової, у Олександра Сізікова, через порушену проти нього справу, зараз скрутне матеріальне становище.

«Через те, що Росфінмоніторинг вніс його до переліку осіб, які беруть участь у терористичній організації, банк заблокував всі його рахунки і він не може навіть отримати свою пенсію по інвалідності. Ми зараз оскаржуємо ці дії, але вже 2 місяці людина не отримує ніякої матеріальної допомоги. Йому нема на що жити і купити ліків», — додала адвокат.

Нагадаємо, вранці 7 липня в різних районах Криму відбулися обшуки, після яких були затримані Олександр Сізіков, Сейран Хайретдінов, Еміль Зіядінов, Ісмет Ібрагімов, Алім Суф’янов, Вадим Бектеміров і Зекір’я Муратов. Окупанти шукали «заборонену» літературу. Обшуки проходили зі значними порушеннями. 

8 липня підконтрольний РФ Київський районний суд Сімферополя обрав запобіжний захід для шістьох затриманих у вигляді утримання під вартою до 2 вересня 2020 року. Олександр Сізіков за медичними показаннями відправлений під домашній арешт.

Всіх затриманих обвинувачують у причетності до забороненої в Росії, але легальної в Україні організації «Хізб ут-Тахрір».

Детальніше про обшуки 7 липня читайте в нашому матеріалі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини