Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

В Криму оштрафували кримського татарина за те, що він здалеку знімав на відео збори біля «будівлі ФСБ»

17 / 09 / 2021

Підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя оштрафував кримського татарина Владлена Сейдалієва на 30 тисяч рублів (11 тис. грн) за «порушення правил поведінки при надзвичайній ситуації» (ст.20.6.1 КпАП РФ). 

Про це повідомляє «Кримська солідарність» з посиланням на громадського захисника Айдера Сулейманова.

Сейдалієв — фігурант «справи про стихійні збори» біля будівлі «ФСБ Криму» 4 вересня.

Під час засідання захист кримського татарина заявляв, що він взагалі не перебував біля будівлі ФСБ під час зборів активістів, а просто знімав в стороні те, що відбувається. При цьому, заявляв Сулейманов, його підзахисний перебував в масці і карантинних заходів не порушував.

Захисник також зазначає, що суд не став брати до уваги відеозапис, що підтверджує неучасть Сейдалієва у зборах. Крім того, суддя не дав захисту висловитися в кінці засідання.

Айдер Сулейманов та Владлен Сейдалієв (праворуч). Фото: Кримська Солідарність

«Сейдалієв, маючи 7 неповнолітніх дітей, не займається їхнім навчанням і вихованням, а бігає по місту і займається незрозумілими зйомками на незрозумілих зборах і мітингах», — так суддя, за словами Сулейманова, мотивував призначення максимальної суми штрафу, передбаченої за цією статтею.

Раніше на 30 тис. рублів за цією ж справою був оштрафований глава ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедляєв.

Нагадаємо, 4 вересня у будівлі «УФСБ Криму» в Сімферополі зібралися активісти з усього Криму, щоб дізнатися долю затриманих раніше п’ятьох кримських татар, про чиє місцезнаходження близько доби не було відомо. В той день поліція затримала 58 учасників цих стихійних зборів (в тому числі і Владлена Сейдалієва). Увечері того ж дня майже всіх з них відпустили.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини