Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (WhatsApp, Signal)

«Суд» в Криму не дозволив залучити ЮНЕСКО до справи про незаконну забудову Херсонеса

18 / 05 / 2021

Про це повідомляє Крим.Реалії.

Сторонами спору є: колишній співробітник заповідника, реставратор Анатолій Туманов, який подав позов, керівництво «Херсонеса Таврійського» і російський фонд підтримки гуманітарних наук «Моя історія», які виступають відповідачами.

«На засіданні суду Анатолій Туманов заявив, що нові капітальні споруди на території “Херсонеса Таврійського” порушили його автентичність, просторові характеристики, спотворили ландшафт і закрили оглядово-оборонні стіни древнього міста. Через це, за словами позивача, ЮНЕСКО може виключити Херсонес зі списку культурної спадщини», — повідомляє Крим.Реалії.

Представники відповідачів заявив, що «автентичність історичного місця» — суб’єктивне і виступили проти залучення до процесу представників ЮНЕСКО. Суд їх підтримав.

Також, як повідомляє Крим.Реалії, між сторонами розгорілася суперечка про те, чи є бетонна споруда біля вежі Зенона капітальним будівництвом.

За словами позивача, наявність фундаменту і заглиблення в землю на 80 сантиметрів є ознаками капітальної споруди. Відповідачі ж заявили, що «нерозривного зв’язку побудованого об’єкта з землею немає», а сам об’єкт збудували «для зменшення антропогенного навантаження і розкидання потоків відвідувачів».

Нагадаємо, окупаційна влада Криму веде на території заповідника «Херсонес Таврійський», який включено до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, незаконне будівництво нібито для «благоустрою».

Детальніше про те, як Росія руйнує історичну та культурну спадщину Криму читайте в нашому матеріалі.

Поділитись

[wp_social_sharing social_options='facebook' facebook_text='' reddit_text='Share on Reddit' icon_order='f,t,l,p,x,r' show_icons='0' before_button_text='' text_position='' social_image=''] [wp_social_sharing social_options='twitter' twitter_text='' reddit_text='Share on Reddit' icon_order='f,t,l,p,x,r' show_icons='0' before_button_text='' text_position='' social_image='']

Вибір редакції

Ще Новини