Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Суд» в Криму частково задовольнив позов активіста Казіма Аметова проти СІЗО Сімферополя

30 / 06 / 2021

Підконтрольний Росії Залізничний районний суд Сімферополя частково задовольнив позов кримськотатарського активіста Казіма Аметова проти сімферопольського СІЗО-1, присудивши виплатити йому 190 000 рублів компенсації за неналежні умови утримання в камері.

Про це QirimInfo повідомляв адвокат Аметова Рустем Кямілєв.

«У суді було доведено факт того, що умови утримання в СІЗО не відповідають як міжнародним, так і російським нормам. Наприклад, в СІЗО-1 Сімферополя відбувається переліміт, тобто повинно міститися 741 людей, а міститися 1500. І це відбувається там постійно», — розповів Рустем Кяміл.

Також адвокат повідомив, що після отримання повної мотивованої постанови «суду» ним буде подана апеляція на це рішення, оскільки захист вимагав виплатити Казіму Аметову 521 тис., а не 190 тис. рублів.

Нагадаємо, Казім Аметов був затриманий разом з Асаном Чапухом і Бекіром Дегерменджі 23 листопада 2017 року Сімферополі.

Російська влада звинуватила кримських татар у вимаганні грошей у громадянина Туреччини (163 КК РФ).

Затримані не погоджувалися з обвинуваченням, заявляючи, що громадянин Туреччини Юсуф Айтан вкрав гроші у сім’ї ветерана кримськотатарського руху Веджіє Кашка, а вони намагалися переконати його повернути їх.

17 квітня 2019 року, підконтрольний РФ Київський районний суд Сімферополя засудив Казіма Аметова до 3 років позбавлення волі умовно з випробувальним терміном на 3 роки.

У середині листопада 2020 року підконтрольний Росії Залізничний районний суд Сімферополя розпочав розгляд позову Казіма Аметова в зв’язку з нелюдськими і такими, що принижують людську гідність умовами утримання під вартою в ІТТ Бахчисарая і в СІЗО №1 Сімферополя. Активіст провів під вартою з 23 листопада 2017 року по 24 січня 2019 року.

У квітні 2021 року підконтрольний Росії Судакський міський суд Криму скасував умовний термін ув’язнення Казіму Аметову і зняв з нього судимість.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Публікації