Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Суд» у Криму оштрафував активіста, якого раніше виправдав

9 / 12 / 2021

9 грудня підконтрольний Росії Центральний районний суд Сімферополя оштрафував кримськотатарського активіста Мустафу Бекірова на 10 тисяч рублів (3,7 тис. грн) за «створення перешкод для пішоходів і транспорту». 

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Нагадаємо, Мустафу Бекірова, а також 20 інших кримськотатарських активістів і журналістів, було затримано 25 жовтня біля «Кримського гарнізонного військового суду» у Сімферополі. Пізніше більшость із затриманих було оштрафовано за «організацію масового одночасного перебування громадян у громадських місцях, які спричинили порушення громадського порядку (ст. 20.2.4 КпАП РФ). Деяких затриманих, зокрема Бекірова, «Центральний райсуд» виправдав через відсутність складу правопорушення. Проте, російська прокуратура подала апеляцію на виправдальні вироки.

Під час засідання у «справі Бекірова» захист заявив, що активіст на законних підставах прийшов до будівлі «Кримського гарнізонного військового суду» 25 жовтня для того, аби стежити за апеляцією у справі Красногвардійської групи «Хізб ут-Тахрір».

Однак, незважаючи на аргументи захисту, «суд» визнав Мустафу Бекірова винним за статтею 20.2.4 КпАП РФ.

«Суть затримання була просто покарати людей, які прийшли на відкриті судові засідання і цьому підтвердження ця переглянута справа, оскільки при першому розгляді справи було ухвалено рішення про припинення (переслідування – ред.). Проте вдруге, за відсутності будь-яких додаткових матеріалів, Мустафа Бекіров уже став винним. Нічого не змінилося, але, найімовірніше, наказ, який прийшов зверху, змінив усі обставини справи», — прокоментував підсумки засідання громадянський захисник Мустафи Бекірова Айдер Сулейманов.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини