Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Суд допитав Ільмі Умерова по «справі Чійзога»

14 / 04 / 2017

Суд по «справі Чийгоза» допитав Ільмі Умерова. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив адвокат Микола Полозов.

Свідок Умеров розповів, що 25 лютого 2014 року він приїхав на засідання Меджлісу, де обговорювалося майбутній мітинг проти сепаратистського рішення Верховної Ради АРК, яке планували прийняти на позачерговій сесії 26 лютого.

«Свідок пояснив, що на засіданні Меджлісу обговорювалося проведення пікету біля будівлі Верховної Ради АРК в підтримку територіальної цілісності України, який повинен був продемонструвати депутатам, що жителі Криму не підтримують сепаратизм», – розповів Полозов.

Умеров підкреслив, що на засіданні Меджлісу не обговорювався зрив сесії, блокування Верховної Ради АРК, недопуск депутатів на робочі місця.

«В ході засідання Меджлісу Рефат Чубаров не давав ніяких доручень Ахтему Чийгозу. Доручення було дано керівнику секретаріату Діляверу Акієву в частині підготовки та подання повідомлення про проведення заходу до міської ради Сімферополя. Також, в силу посадових обов’язків, про проведення заходу Заур Смирнов повинен був оповістити регіональні та місцеві меджліси», – показав свідок.

Раніше вдень, свідок Умеров зустрічався з віце-прем’єром Ольгою Удовіною, яка від імені Могильова попросила Ільмі Умерова зателефонувати знайомим депутатам і переконати їх не приходити на завтрашню сесію, оскільки кворум депутатів і голосування по порядку загрожувало відставкою Могильова. Умеров сповістив 10-12 депутатів, які в підсумку, не з’явилися на сесію.

«Згодом свідок з розмов з депутатами дізнався, що на них чинився тиск і невідомі особи, навпаки, вимагали від деяких депутатів обов’язкової явки до Верховної Ради АРК», – розповів адвокат.

На мітингу 26 лютого Ільмі Умеров бачив Ахтема Чийгоза. Умеров в черговий раз підтвердив слова свідків захисту про те, що Чийгоз жестами заспокоював людей.

«Чийгоз не давав учасникам мітингу ніяких наказів, команд, вказівок. Свідок бачив розмову Ахтема Чийгоза з Енвером Арпатли. Арпатли пропонував, щоб мітингувальники просунулися вперед, а Чийгоз виступав проти цього, більшість присутніх підтримали Чийгоза, після цього Арпатли кудись пішов», – написав Полозов.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини