Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Створюють образ порушника: адвокат відвідав у СІЗО політв'язня Едема Смаїлова

9 / 03 / 2021

Про це захисник повідомив QirimInfo.

За його словами, політв’язень міститься в спецблоці СІЗО в одиночній камері в задовільних умовах (в камері не холодно і навіть є гаряча вода), а адміністрація СІЗО ставиться до нього коректно.

Однак Едем Смаїлов поскаржився адвокату на хворі зуби, які в СІЗО немає можливості лікувати.

«Ця проблема супроводжує його досить довго. Така проблема спостерігається у багатьох, хто утримується в СІЗО, через відсутність вітамінів і сонячного світла. Він звертався за отриманням медичної допомоги, але йому пояснили, що фахівця, який міг би йому допомогти і обладнання в СІЗО немає. Також, зважаючи на карантинні обмеження, доступ лікаря в СІЗО, який не є його співробітником, неможливий», — сказав Назім Шейхмамбетов.

Також, за словами адвоката, він і його підзахисний з подивом дізналися про наявність у Смаїлова 8 дисциплінарних стягнень в особовій справі.

«На наш подив, у Едема ага є 8 дисциплінарних стягнень, винесених йому ще в СІЗО Сімферополя. Він звернув увагу на те, що він не знав про них, його ніхто про це не повідомляв, йому ніхто не пояснював за що їх винесли. У разі, якщо в апеляційному військовому суді вирок йому залишиться у силі, Едема ага буде етаповано в колонію. І його особиста справа з цими стягненнями потрапляє також в колонію. Наявність таких стягнень стає причиною “пильної уваги” з боку адміністрації, що виражається в регулярному направленні в штрафний ізолятор і в інших актах тиску. Ми вважаємо, що це робиться саме з цією метою. Оскільки цих людей притягують за “терористичним статтями”, їм (тюремній адміністрації, — ред.) потрібно створювати образ порушника. Тому ці стягнення всі і з’являються», — сказав Назім Шейхмамбетов.

Нагадаємо, 21 травня 2018 Едема Смаїлова було незаконно затримано після обшуку в його будинку за необґрунтованими обвинуваченнями. Йому інкримінували ч.2 ст. 205.5 КК РФ («Участь в діяльності терористичної організації»).

16 вересня 2020 року Південний окружний військовий суд в РФ виніс вирок стосовно вісьмох фігурантів другої Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір», до якої належав Смаїлов. Його засудили до 13 років позбавлення волі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини