Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

США закликали зняти всі звинувачення з Ільмі Умерова

24 / 09 / 2016

У п’ятницю на зустрічі ОБСЄ з прав людини у Варшаві делегація США закликала припинити тортури у відношенні до всіх переслідуваних у Криму за політичними мотивами. США вимагають зняти всі звинувачення щодо Ільмі Умерова та інших політичних в’язнів. Про це QirimInfo розповіла заступник координатора КримSOS, юрист-міжнародник Євгенія Андреюк, яка також була присутня на зустрічі.

За її інформацією, свою стурбованість застосуванням тортур у Криму висловила і делегація ЄС.

Делегація України звернула увагу всіх присутніх країн-учасниць ОБСЄ на тортури і політично мотивовані кримінальні переслідування, а також на факти зникнення людей на непідконтрольних територіях на сході України і в Криму, окремо наголосивши на факті насильницького зникнення Ервіна Ібрагімова 25 травня. 

Крім того, від організації КримSOS на засіданні було озвучено заяву, в якій звернули увагу на переслідування Меджлісу кримськотатарського народу, адже єдиною причиною його можливої заборони в РФ може служити факт засудження незаконної окупації Криму. Політично мотивованим КримSOS також вважає так звану “справу Хізб-ут Тахрір”. Організація звернула особливу увагу на кримінальні провадження, відкриті за підозрою в диверсії.

“За півтора місяці, які пройшли після інциденту, ніякої відкритої інформації по справі не було озвучено. Відомі тільки імена трьох підозрюваних – Євген Панов, Андрій Захтей і Редван Сулейманов. До них не допускають адвокатів, їм не надають можливості контактувати з родичами. Є підозри, що у відношенні до них застосовуютьь тортури і насильство”, – йдеться в заяві КримSOS.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини