Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

“Спецоперація” або ґрати – у рф ввели кримінальну відповідальність за відмову воювати в Україні

12 / 04 / 2022

У контрактах військовослужбовців збройних сих рф додали пункти про кримінальну відповідальність за відмову від участі в так званій “спецоперації” на території України. Такі нововведення можуть торкнутись і кримчан, адже росія поширює своє законодавство і на окупований Кримський півострів.  

Про нововведення в коментарі Guildhall з посиланням на джерело в українській розвідувальній спільноті заявив керівник Центру оборонних реформ, координатор Міжвідомчої платформи з протидії гібридним загрозам, що здійснює діяльність в рамках співробітництва Україна НАТО Олександр Данилюк.  

“Раніше до більшості військових, які відмовляються приймати в бойових діях на території України застосовувалась частина 3 ст. 332 Кримінального кодексу рф – відмова від виконання наказу”, – сказав Данилюк.

Згідно зі згаданою статтею військові отримували: арешт до 6 місяців, або обмеження  у військовій службі на рік, або їх відправляли “на утриманням у дисциплінарній військовій частині на строк до двох років”.  

Нагадаємо, що окупаційна адміністрація Криму почала кампанію з “мобілізації” місцевого медичного персоналу – лікарям пропонують на час війни поїхати працювати в ОРДЛО.    

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини