Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Слідком РФ не порушив кримінальну справу щодо катувань Євгенія Панова

23 / 05 / 2017

Слідчий комітет РФ не став порушувати кримінальну справу про тортури українця Євгена Панова. Про це на прес-конференції, організованої Кримською правозахисною групою, повідомила адвокат Ольга Дінзе.

Адвокат розповіла, що в листопаді 2016 року Панов повідомив їй, що протягом трьох діб до нього застосовувалися тортури.

«Його підвішували на наручниках, його катували електричним струмом, підключаючи до нього електроди, в тому числі до ніг. У нього всі ноги в опіках. Його били, виводили на розстріл, погрожували, в тому числі чинили психологічний тиск, говорили про родичів і т.д», – розповіла адвокат.

Ольга Дінзе також повідомила, що протоколи опитувань Панова про тортури вона подала в слідчий комітет РФ. Після чого матеріали були направлені на дослідчу перевірку.

«В даний час мені відомо, що постанова про відмову в порушенні кримінальної справи була винесено 10 лютого. Про що мені стало відомо тільки на минулому тижні. І тільки тоді я змогла ознайомитися з матеріалами дослідчої перевірки», – сказала Ольга Дінзе.

Адвокат додала, що перевірка проводилася поверхово, тому захист Панова збирається оскаржити її результати.

«Слідчим комітетом були вжиті всі заходи для того, щоб ця кримінальна справа по тортурам не порушувати. Оскільки зараз я отримала документи про перевірку і постанову про відмову в порушенні кримінальної справи, ми його маємо намір оскаржити і просити прокуратуру дати відповідну вказівку, в тому числі і про проведення судово-медичної експертизи», – повідомила Дінзе.

Нагадаємо, Андрій Зхтей і Євген Панов були затримані в Криму російськими силовиками на початку серпня 2016 року. Російські спецслужби заявляють, що вони належать до «групи диверсантів», яка нібито планувала здійснити теракти на об’єктах туристичної та соціальної інфраструктури півострова. Разом з ними були затримані ще як мінімум вісім осіб. Під час допитів співробітники ФСБ застосовували до них тортури.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини