Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Слідчий ввів свідка по «справі Чийгоза» в оману

28 / 04 / 2017

Вчора, 27 квітня, в ході чергового судового засідання по «справі Чийгоза» було допитано трьох свідків захисту. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив адвокат Микола Полозов.

Адвокат зазначив, що засідання почалося з клопотання захисту про доставлянні Ахтема Чийгоза в зал суду, яке судді знову залишили без розгляду.

Першим свідком захисту був допитаний Асанов Сервер Ізетовіч, чий допит не був завершений 26 квітня. Свідок Асанов показав, що в тисняві на мітингу 26 лютого постраждав імам села, в якому проживає свідок.

Другим свідком виступив Мустафаєв Ернес Якубович. Він розповів, що дізнався про мітинг з сюжету телеканалу АТР.

«Вранці 26 лютого він прийшов в будинок до Ахтема Чийгоза і в пів на одинадцяту вони на автомобілі Ахтема Чийгоза виїхали до Сімферополя. Свідок весь час протягом дня перебував у безпосередній близькості від Ахтема Чийгоза», – повідомив адвокат Полозов.

Мустафаєв заявив, що Чийгоз заспокоював мітингувальників.

«Він [Чийгоз] піднімав руки і махав ними, закликаючи мітингувальників відійти трохи назад. Російською і кримськотатарською мовами закликав заспокоїтися. Інші члени Меджлісу здійснювали аналогічні дії», – розповів свідок.

Після допиту Мутафаеєа прокурор заявила клопотання про оголошення показань, даних свідком у ході попереднього слідства.

«Не дивлячись на те, що протиріччя виявилися несуттєвими, свідок пояснив, що слідчий не став включати ряд істотних фактів в протокол допиту, відмовився вказати там прізвище Аксьонова, а частина інформації записав невірно. Фактично, слідчий ввів свідка в оману. Свідок Мустафаєв наполіг на тому, що свідчення, дані суду є більш вірними, ніж записані слідчим», – повідомив Полозов.

Третім свідком стала Неметуллаєва Еміне Ісаївна. Вона приїхала до Сімферополя 26 лютого.

Свідок Неметуллаєва повідомила, що проросійські мітингувальники вели себе агресивно, кидали в проукраїнських мітингувальників різні предмети.

«Свідок показала, що «проросійські» мітингувальники почали тисняву. Коли почалася тиснява, співробітник міліції, що стояв перед свідком, впав на неї через те, що за ним стояли «проросійські» мітингувальники, які пішли вперед. Вона зазнала фізичного болю. Після цього їй вдалося вибратися за межі внутрішнього двору», – написав адвокат.

Крім того, вона бачила кілька постраждалих кримських татар.

Наступне засідання відбудеться 10 травня.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини