Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 9 — 15 грудня

15 / 01 / 2016

«Укрнафта» подала позов проти Росії в гаазький суд через кримське майно

11 січня. Нафтогазовидобувна компанія України «Укрнафта» подала позов проти Росії в гаазьку Постійну палату третейського суду (ППТС) через кримське майно. Суть позовних вимог на сайті ППТС поки не оприлюднена. Розгляд ініційовано відповідно до укладеної в 1998 р. міжурядової російсько-української угоди про заохочення та взаємний захист інвестицій.

 

В окупованому Криму закривається найбільший виробник молочної продукції

12 січня. Найбільший регіональний виробник молочної продукції «Криммолоко» закривається через нерентабельність підприємства. Співробітникам заводу запропонували звільнитися або взяти відпустку за свій рахунок. Також закриваються молочні підприємства в Євпаторії та Роздольному.

 

Аксьонов звинуватив колишнього «міністра» Криму в шахрайстві

13 січня. Російський глава Криму Сергій Аксьонов звинуватив «міністра» промислової політики його уряду Андрія Скринника в шахрайстві. За словами Аксенова, екс-міністр причетний до нелегальних поборів з торговців на ринках Криму. Суми таких поборів досягають 1 млн доларів на місяць.

 

Кремль умовив Чалого залишитися

14 січня. Кремль відрадив подавати у відставку «голові севастопольського парламенту» Олексію Чалому. Таке рішення Чалий прийняв після зустрічі з першим заступником керівника кремлівської адміністрації В’ячеславом Володіним.

«Заступник голови законодавчих зборів» Севастополя Катерина Алтабаєва підтвердила, що Чалий 11 січня перебував на зустрічі в Адміністрації президента в Москві… Якщо федеральне керівництво вважатиме за потрібне, щоб Чалий залишився «головою севастопольського парламенту», він як людина відповідальна це зробить».

 

Порошенко пропонує створити формат «Женева плюс» для деокупації Криму

14 січня. Президент Петро Порошенко заявив про необхідність створити міжнародний механізм деокупації Криму. «На моє глибоке переконання, оптимальним форматом для створення такого механізму є формат «Женева плюс»: за участю наших партнерів з ЄС, із США і, можливо, країн-підписантів Будапештського меморандуму», — пояснив глава держави.

Також Порошенко заявив, що Україна робить максимум для того, щоб Крим залишався серед перших пріоритетів зовнішньої політики України. При цьому він визнав необхідність активізувати роботу по Криму, в той же час не беручи зобов’язань, які не можна буде виконати. Він додав, що регулярно зустрічається з представниками Меджлісу і кримськотатарськими активістами.

 

Адвокат Савченко представлятиме інтереси Чийгоза в суді по «справі 26 лютого»

15 січня. Російський адвокат української политзаключенной Надії Максим Карпенко Микола Полозов захищатиме інтереси Ахтема Чийгоза по «справі 26 лютого».

«Сьогодні я прийняв доручення на захист у кримінальній справі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза. Його звинувачують в організації т.зв. масових заворушень, що відбулися в Сімферополі біля будівлі Верховної Ради Автономної Республіки Крим 26 лютого 2014 року», — повідомив адвокат.

Крім того, Полозов розраховує побачити російського главу Криму Сергія Аксьонова на допиті в суді в якості свідка. Також авокат вважає «справу 26 лютого» політичною і спрямованою проти кримських татар.

 

Російські сіловики затримали кримського журналіста Заіра Акадирова

15 січня. Російські силовики затримали кримського журналіста Заіра Акадирова. Затримання відбулося біля будівлі «Верховного суду Криму», де проходили слухання по «справі 26 лютого». Його намагались відвезти в Центр протидії екстремізму, не пояснюючи, в чому його звинувачують.

Коли це не вдалося, Акадирова відвели в райвідділок поліції. Після допиту та психологічного тиску його відпустили.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті