Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 6 — 12 лютого

12 / 02 / 2016

Сенцова етапують до Сибіру, а Кольченка – до Уралу

8 лютого.  Незаконно засуджених у РФ українських політв’язнів – режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка – етапують до колонії. Сенцов на даний момент перебуває у Самарі, де чекає на транспортування до Іркутської області, де він буде відбувати покарання, а Кольченко знаходиться в Воронежі, звідки його відправленять до Челябінської області.

На даний момент невідомо точно, до яких саме колоній їх відправили.

 

У Криму введено ще один режим НС

9 лютого. У зв’язку зі спалахом африканської чуми свиней в Криму введено ще один режим НС. Відповідне розпорядження підписав російський глава Криму Сергій Аксьонов. Минулого тижня зона карантину була поширена на всю територію республіки після виявлення другого вогнища інфекції в Білогірському районі.

Спалах АЧС був зареєстрований в одному з сіл Роздольного району Криму в кінці січня. Карантинний і надзвичайний стан були оголошені, але площа, на яку вони поширювалися, згодом розширили, щоб уникнути спалаху епідемії.

 

Політв’язня Афанасьєва поселили в одиночній камері

10 лютого. Кримського політв’язня Геннадія Афанасьєва, який засуджений в Росії і відбуває покарання у виправній колонії-25 в російському Сиктивкарі, перевели в одиночну камеру, розташовану в Єдиному приміщенні камерного типу, яке знаходиться в селищі Микунь, в ста кілометрах від попереднього місця утримання. За словами адвоката, мова йде про серйозне посилення жорсткості умов утримання Афанасьєва. В Єдиному приміщенні камерного типу, куди перевели ув’язненого, немає можливості побачень, дзвінків, передач і листів. Захист Афанасьєва буде оскаржувати жорсткість умов утримання політв’язня.

 

У Криму оголосили мобілізацію резервістів

10 лютого. У Криму окупаційна влада проводить мобілізацію резервістів. «Вчора ввечері мені подзвонили на мобільний телефон і сказали до 11.00 ранку прибути до військкомату, маючи при собі паспорт та військовий квиток. Коли я прибув у військкомат, там вже було понад 100 осіб. У нас забрали військові квитки, які повернули через 3 години, але вже з виписаними повістками, в яких було написано, що слід з’явитися 10 лютого до 21.00 до воєнкома», – розповів «призовник».

Речник штабу АТО Андрій Лисенко пояснив, що окупанти мобілізують резервістів у Криму в рамках масштабних військових навчань для перевірки боєготовності російських збройних сил: таким чином відбувається перевірка роботи військових комісаріатів та інших органів, які займаються мобілізацією. 

 

Рівень інфляції в Криму вдвічі вищий, ніж в Росії

10 лютого. У Криму в 2015 році рівень інфляції був вище, ніж у будь-якому з регіонів Росії, і складає 26,4% проти 12,9% в цілому по Росії, повідомляється в підсумках моніторингу соціально-економічного розвитку РФ у 2015 році, 

В цілому за підсумками 2015 року споживча інфляція в Росії склала 12,9% після того, як у 2014 році ціни зросли на 11,4%. За останні два роки інфляція посилилася вдвічі – у 2011–2013 роках середній приріст за рік становив 6,4%.

 

Кримські татари потрапили під нову хвилю обшуків і затримань

11 лютого. Російські силовики проводили обшуки в будинках кримських татар, які проживають в різних регіонах Криму. Правоохоронці відмовилися пояснити причини обшуку і в результаті затримали 12 кримських татар. Обшуки тривали і 12 лютого.

Згодом четверо із затриманих кримських татар були арештовані у підозрі до причетності до організації Хізб ут-Тахрір. Хізб ут-Тахрір вважається терористичною організацією і заборонена в Росії.

 

«Голова» Мінпаливенерго Криму: енергоміст повністю не вирішить проблем з електрикою

11 лютого. Запуск третьої і четвертої нитки енергомоста з Кубані до Криму повністю не вирішить проблем з енергопостачанням півострова, заявила російський міністр палива та енергетики Криму Світлана Бородуліна.

«Третя і четверта нитка енергомоста на всі 100% проблеми електропостачання нам не вирішать. Ми повинні з вами на випередження це враховувати», – сказала вона.

Російський голова Криму Сергій Аксьонов, в свою чергу, уточнив, що з запуском енергомоста на повну потужність вирішиться проблема енергопостачання житлового сектора. Навесні ж минулого року, міністр енергетики РФ Олександр Новак повідомляв, що запуск енергомоста з Кубані до Криму забезпечить не тільки покриття існуючих навантажень на півострові, але і повністю нівелює проблему літніх і зимових максимумів споживання.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті