Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 5 — 11 грудня

11 / 12 / 2015

Блокада Криму перейде в юридичну площину

6 грудня. Громадянська блокада Криму перейде в юридичну площину. Як заявив лідер кримськотатарського народу Рефат Чубаров, урядом підготовлено і погоджено між усіма учасниками блокади проект постанови України про обмеження на поставки окремих товарів (робіт, послуг) на тимчасово окуповану територію. Згідно з проектом постанови через адміністративний кордон можна буде провозити соціально значущі товари вартість, яких не перевищує 10 тис грн, і вагою не більше 50 кг на одну людину.

Фігурантам кримінальної справи «3 травня» винесли вирок

7 грудня. Армянський міський суд виніс вирок Едему Османову, обвинуваченому у справі «3 травня». За словами першого заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла, російський прокурор просив два роки арешту, але суд прийняв рішення дати рік умовно. Пізніше, 10 грудня цей же російський суд виніс вирок ще одному фігуранту справи «3 травня» Таїру Смедляєву. Його засудили до двох років умовно з випробувальним терміном на три роки.

Україна відновила електропостачання Криму

8 грудня. Україна відновила подачу електрики в Крим по лінії «Каховка-Титан». Потужність перетоку становить порядку 160 МВт. Це одна з 4 ліній електропередач з об’єднаної енергосистеми України в Крим загальною потужністю перетоку близько 850 МВт. Міністерство енергетики РФ офіційно підтвердило факт поставок.

Російський суд заарештував всю землю і нерухомість Іслямова

9 грудня. Російський суд наклав арешт на все майно, що належить одному з організаторів блокади Криму Ленуру Іслямову в Криму та Росії. «Земельні ділянки в Ялті, на Південному березі Криму, дільниці та стоянки в Москві, будинки, готелі. Все, що було встановлено, що належало і зареєстровано на громадянина Іслямова, на все накладено арешт судом в рамках кримінальної справи», — заявляє «прокурор Республіки Крим» Наталія Поклонська. Також кримська «прокуратура» має намір заарештувати його активи, які були продані в недавньому минулому.

У Криму проходять обшуки у екс-співробітників ATR

9 грудня. Вранці, в 7:00, російські силовики прийшли з обшуком в будинок до колишнього керівника телеканалу ATR, а нині генерального директора продакшн-студії “Qara deniz production” Ельзари Іслямової. Як повідомив адвокат Іслямової Джеміль Темишев, обшук відбувається рамках кримінальної справи відносно Ленура Іслямова — власника телеканалу ATR. Наступного дня, 10 грудня, у редактора студії «Qara deniz production» Романа Спиридонова також пройшов обшук. «Прийшли, одягли бахіли, обшукали особисті речі і забрали IPad і флешку. Мені дозволили відвести дітей в садок», — повідомляє дружина Романа Ірина Спірідонова.

Активісти блокади Криму дали ВРУ два тижні на заборону поставки світла в Крим

9 грудня. Лідер кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що в української влади є декілька тижнів на заборону поставки світла в Крим. За словами Чубарова, активісти блокади Криму припинили блокування опори ліній електропередач на два тижні, поки парламент не прийме офіційний документ про заборону електропостачання на територію окупованого півострова.

Депутат Європарламенту незаконно відвідав Крим

10 грудня. Польський політик Януш Корвін-Мікке прибув до Криму, де провів ряд зустрічей з російським керівництвом, зокрема зустрівся з російським головою Криму Сергієм Аксьоновим. Наступного дня представник України в ЄС Любов Непоп, закликала Європейський Союз дати оцінку такому візиту. На її думку депутат Європарламенту «нахабно» порушив законодавство України і «продемонстрував неповагу до всього Європейському Парламенту та своїх колег».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті