Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 30 січня — 5 лютого

5 / 02 / 2016

Кримчан з українським паспортом змушують заповнювати міграційну карту

01 лютого. На адміністративному кордоні з Кримом російські прикордонники змушують кримчан з українським паспортом заповнювати міграційну карту. Про це розповіли кримчани, які днями поверталися додому в Крим з інших регіонів України.

Кримчан з українським паспортом, що виїжджають з півострова на материкову частину України, російські прикордонники попереджають, що на зворотному шляху їм доведеться заповнювати міграційні карти.

 

У Криму проходять чергові масові обшуки

02 лютого. У Джанкойському районі Криму пройшли обшуки в декількох кримськотатарських сім’ях. Спочатку про це повідомив координатор Комітету із захисту прав кримськотатарського народу, член Меджлісу Ескендер Барієв. Потім інформацію про масові обшуки підтвердив перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял.

У той же день співробітники Федеральної міграційної служби намагалися затримати онука народного депутата Мустафи Джемілєва. Співробітники ФМС наполегливо вимагали аби внук Джемілєва, який приїхав до родичів у Крим на канікули, поїхав з ними для з’ясування якихось питань.

 

Військова прокуратура затримала підполковника-дезертира з Криму

03 лютого. Військова прокуратура Центрального регіону України затримала ще одного військовослужбовця, який проходив службу в Криму і не прибув на місце дислокації після анексії півострова Росією. Підполковник підозрюється в дезертирстві. Дарницький районний суд Києва обрав військовому запобіжний захід у вигляді утримання під вартою без альтернативи внесення застави.

 

Абітурієнти з Криму можуть вже реєструватися для участі в ЗНО

03 лютого. З початку цього місяця абітурієнти з Криму можуть зареєструватися для участі в зовнішньому незалежному тестуванні (ЗНО) в Херсонському регіональному центрі оцінювання якості освіти. Також вони можуть пройти процедуру реєстрації он-лайн.

Крім того для кримчан передбачено проведення додаткової сесії, яка триватиме з 14 червня по 4 липня.

Також на сайті Міністерства освіти і науки України з’явився перелік шкіл, які здійснюють навчання учнів з окупованого Криму та непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей. У вибраній школі учні зможуть отримати освіту за екстернатною формою навчання і пройти державну підсумкову атестацію (ДПА) в кінці навчального року.

 

У Криму на аукціоні продали санаторій Коломойського

03 лютого. Санаторій «Форос», який раніше належав Ігорю Коломойському, був проданий на аукціоні в Сімферополі за 1,4 млрд рублів. Торги виграла Федерація профспілок Татарстану. Профоб’єднання вже висловило намір зробити додаткові інвестиції, щоб «привести в порядок» санаторій.

Багато ЗМІ в зв’язку з цим задавалися питанням на які кошти громадська організація, яка існує, зокрема, на членські внески робітників і бюджетників, придбала дорогий санаторій. Відповідно до фінансової звітності, виручка організації за 2014 рік не перевищила 23 млн руб.

 

Одне з селищ Криму закрили через епідемію африканської чуми свиней

03 лютого. Для того, щоб в’їхати в селище Новоселівське Роздольненського району Криму необхідно пред’явити документи з місцевою пропискою. Згодом подібні заходи вживалися і в інших селищах і районах півострова.

Російська влада Криму заговорила також про ймовірне розширення карантинної зони на всю територію півострова. Чимало ЗМІ поширили інформацію про відповідний указ «уряду» Криму, проте на сайті відомства подібний документ відсутній. За словами російського голови Криму Сергія Аксьонова збиток кримським господарствам від епідемії африканської чуми свиней склав від 60 до 80 млн руб.

 

ЄС зніме санкції з Росії лише після деокупації Криму

04 лютого. Європейський парламент прийняв резолюцію, в якій пов’язав зняття з Росії європейських санкцій з відновленням Україною контролю над Кримом.

«Відновлення контролю України над півостровом є однією з умов, необхідних для відновлення співробітництва з Російською Федерацією, в тому числі призупинення відповідних санкцій», – йдеться в резолюції.

Також в документі засуджуються порушення прав людини в Криму, та «жорсткі обмеження свободи вираження думок, асоціацій і мирних зборів» на території півострова.

 

Парламент спростив процедуру видачі документів про народження або смерті на окупованих територіях

04 лютого. Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроект №3171, який значно спрощує процедуру встановлення фактів народження і смерті на тимчасово окупованій території України. За відповідні зміни до Цивільного процесуального кодексу України проголосували 249 народних депутатів.

Слід зазначити, що відповідний законопроект знаходиться в переліку необхідних для лібералізації безвізового режиму з ЄС.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті