Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 28 січня – 3 лютого 

4 / 02 / 2019

Пам’ятник «ввічливим людям» облили фарбою: окупанти завели «кримінальну справу» (https://krymsos.com/ru/news/pamyatnik–vvichlivim-lyudyam–oblili-farboyu-okupanti-zaveli–kriminalnu-spravu-/) 28 січня окупаційна влада заявили про порушення кримінальної справи за ч. 2 ст. 214 КК РФ проти киянина Максима Сокуренка, який напередодні, вночі 27 січня, облив фарбою пам’ятник «ввічливим людям» в Сімферополі. 

Нехай, ФСБ просто винесе вирок: адвокат подав скаргу на відмову слідчого перевірити алібі Бекірова (https://krymsos.com/ru/news/nekhai-fsb-prosto-vinese-virok-advokat-podav-skargu-na-vidmovu-pereviriti -alibi-bekirova /) На дії «слідчого» ФСБ Івана Романця адвокат Алєксєй Ладін подав скаргу в «прокуратуру» Криму. Силовик відмовився перевіряти алібі активіста Едема Бекірова, обвинуваченого окупантами в незаконному зберіганні зброї і боєприпасів. При цьому, стан здоров’я Едема Бекірова наразі в жахливому стані: його (разом із сервером Мустафаєвим) помістили в камері з відеоспостереженням, у нього з’явилася ще одна гнійна рана за час утримання там, з’явилися кашель, набряки і порушення дихання (http: // krymsos .com / ru / news / gniina-rana-nabryaki-kashel-i-zadishka-stan-nezakonnozaderzhannogo-okupantami-bekirova-pogirshuyetsya /). 

Політв’язневі Балуху відмовлено в перерахунку терміну покарання (https://krymsos.com/ru/news/politvyaznevi-balukh-vidmovleno-v-pererakhunku-terminu-pokarannya/) «Верховний суд» окупованого РФ Криму відмовив стороні захисту в перерахунку терміну покарання для українського політв’язня Володимира Балуха. На думку захисту, загальний строк покарання Балуха за обома незаконними вироками має бути меншим, тому що йому неправильно врахували час, проведений в СІЗО і під домашнім арештом. Наразі Володимир Балух відбуває покарання терміном 3 роки 7 місяців. 

Український політв’язень Панов після чотиримісячного етапу доставлений в м. Омськ (https://krymsos.com/ru/news/5c50302a99b79/) Після чотиримісячного етапу український політв’язень Євген Панов, у вівторок 29 січня 2019 року, був доставлений в Омськ. Зараз його утримують в місцевому СІЗО, протягом 2 тижнів стане відомо про те, в яку колонію його помістять. 

«Верховний суд» відхилив апеляцію захисту координатора «Кримської солідарності», політв’язня Сервера Мустафаєва (https://krymsos.com/ru/news/-verkhovnii-sud–vidkhiliv-apelyatsiyu-zakhistu-koordinatora–krimskoyi-solidarnosti–politvyaznya -servera-mustafayeva /) У понеділок, 28 січня, «Верховний суд» окупованого РФ Криму залишив під арештом, відхиливши апеляцію захисту, фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір», координатора «Кримської солідарності» Сервера Мустафаєва. Засідання проходило в закритому режимі, Мустафаєв повинен залишитися під арештом до 9 лютого 2019 року. При цьому, 3 лютого, поки він перебував у спецблоці, його звинуватили в поширенні, вивченні і пропаганді екстремістського ідеології, – відповідний рапорт йому представили без присутності адвоката (https://krymsos.com/ru/news/koordinatora-go–krimska -solidarnist – politvyaznya-mustafayeva-zvinuvatili-v-propagandi-ekstremizmu /). 

«Поліція» затримала кримського татарина Арсена Кашка, його повезли до «суду» – соцмережі (https://krymsos.com/ru/news/-politsiya–zatrimala-krimskogo-tatarina-arsena-kashka-iogo-povezli-v- -sud – sotsmerezhi /) Про затримання Арсена Кашка повідомив глава ЦВК Курултаю Заїр Смедля в своєму фейсбуці. Арсена повезли до «суду» в Джанкої. Пізніше, того ж дня, його відпустили, а затримання пояснили тим, що йому виписали повторний штраф, через виникнення проблем із квитанцією про сплату попереднього штрафу. 

Понад сотні лікарів не вистачає в медичних закладах окупованої Ялти (https://krymsos.com/ru/news/bilshe-sotni-likariv-ne-vistachaye-v-likarnyanikh-ustanovakh-okupovanii-yalti/) Про це на виїзній нараді в курортному місті повідомив окупаційний «міністр охорони здоров’я Криму» Олександр Голенко. Кримчани від самого початку окупації заявляють про страхітливий рівень медичних послуг. Більше про це читайте в нашому звіті: https://krymsos.com/files/1/c/1cceef5———-ru-fin.pdf. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті