Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 26 березня — 1 квітня

4 / 04 / 2016

У Києві засудили одного з організаторів псевдореферендума в Криму

1 квітня. В Україні вперше винесено вирок кримчанину, який брав участь в організації та проведенні так званого референдуму в окупованому Криму. Святошинський районний суд Києва засудив до 1 року позбавлення волі екс-майора української міліції Олега Панькова, який організовував голосування на території міста Старий Крим Кіровського району півострова.

 

Парламент закликав світову спільноту засудити репресії проти кримських татар

31 березня. Верховна Рада України прийняла постанову в якій звернулася до світової спільноти з проханням засудити численні порушення прав кримських татар в окупованому Росією Криму. Зокрема, мова йде про спроби окупаційної влади заборонити діяльність Меджлісу. Звернення адресоване Організації Об’єднаних Націй, Європейському парламенту, Парламентській Асамблеї Ради Європи та Парламентській Асамблеї ОБСЄ.

 

У Криму заборонили сайт «15 хвилин»

30 березня. В окупованих Криму був заблокований сайт «15 хвилин». Ресурс внесений до «Єдиного реєстру заборонених сайтів» РФ за інформацію, поширення якої в Росії заборонено. Сайт був заблокований за рішенням Генпрокуратури РФ.

 

Українські школярі вивчатимуть кримськотатарську літературу

29 березня. У шкільний курс української літератури додадуть 1-2 години для вивчення кримськотатарської літератури. За повідомленням Міністерства освіти і науки України, робоча група майже закінчила складання списку творів, які увійдуть в шкільну програму.

 

400 га земель в Криму стануть неродючими через дефіцит води

31 березня. У Криму 400 тис. га земель можуть стати неродючими через відсутність водопостачання з Північно-Кримського каналу. Йдеться про Красноперекопський, Роздольненський, Первомайський, Кіровський, Джанкойський, Красногвардійський, Чорноморський, а також частково Сакський та Сімферопольський районий Криму.

 

У Криму вдвічі збільшать призов до російської армії

31 березня. В окупованому Криму вдвічі збільшать кількість призовників у російську армію. Планується призвати і направити на службу більше 1,5 тис. чоловік. Попередньо всі призовники будуть проходити службу на території півострова.

 

У Криму пройшли чергові обшуки у кримських татар

29 березня. Голова ЦВК Курултаю кримських татар Заїр Смедляєв повідомив про новий обшук, який провели в Красноперекопському районі Криму в родині кримських татар. За його інформацією, обшук проводили озброєні люди в масках.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті