Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 22-28 серпня

28 / 08 / 2015

У Севастополі 22 тис. мешканців поскаржилися Путіну на місцеву владу

22 серпня. Під петицією до президента РФ свої підписи поставили більше 22 тис. севастопольців. У зверненні вони скаржаться на погану роботу місцевого самоврядування та незаконну забудову міста.

Кримчана заарештували за фото з українським прапором

24 серпня. У Керчі заарештували трьох місцевих мешканців у момент фотографування з розгорнутим українським прапором на горі Мітрідат.

За словами матері одного із затриманих, до керченців під’їхала поліція і затримала їх, звинувачуючи у використанні ненормативної лексики. У поліції ж їм повідомили, що причиною затримання став український прапор і футболка з тризубом. У той же день суд виніс вирок – 15 діб арешту одному обвинуваченому, другому – 1000 рублів штрафу.

Суд оголосив вирок Сенцову і Кольченку

25 серпня. Північно-Кавказький військовий окружний суд у м.Ростові оголосив вирок українському режисерові Олегу Сенцову і активісту Олександру Кольченку. Сенцов засуджений до 20 років позбавлення волі в колонії суворого режиму, Кольченко – до 10 років.

У Києві презентували радників з питань вимушених переселенців.

26 серпня. У Києві представили п`ять новообраних радників з питань внутрішньо переміщених осіб. Радники стануть «містком» між переселенцями і Міністерством соціальної політики, забезпечать швидкий обмін інформацією стосовно проблем переселенців і шляхів їх вирішення. Всього буде відібрано 27 радників.

Президент підписав указ про відшкодування збитку, нанесеного Росією в ході окупації Криму

27 серпня. Президент України Петро Порошенко затвердив рішення РНБО від 20 липня 2015 року «Про стан реалізації заходів щодо захисту майнових прав та інтересів держави Україна у зв’язку з тимчасовою окупацією частини території України». Даний документ зобов’язує Кабінет Міністрів активізувати роботи з відшкодування збитку, нанесеного при окупації Криму Російською Федерацією.

Кримський заповідник «Херсонес Таврійський» переданий у федеральну власність

27 серпня. Національний заповідник «Херсонес Таврійський» вилучений з власності «Республіки Крим» і переданий у володіння Російській Федерації. Відповідне рішення було ухвалене за вказівкою президента Росії Володимира Путіна.

Обвинувачений у справі 26 лютого залишиться під вартою

28 серпня. Російський Верховний суд Криму залишив без зміни рішення Київського райсуду м.Сімферополя про продовження арешту кримськотатарському активісту Мустафі Дегерменджі. Він залишиться під арештом до 7 листопада.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті