Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 20 – 26 серпня

27 / 08 / 2016

У Сімферополі поліція розігнала раніше узгоджений мітинг проти Аксьонова

22 серпня. У Сімферополі 20 серпня поліція розігнала узгоджений з місцевою «владою» мітинг «Обдурений Крим». Правоохоронці затримали організаторів акції та одну учасницю. Всього на мітингу були присутні близько 200 осіб. Більш докладно про протестні настрої в окупованому Криму читайте в нашому свіжому матеріалі «Українська традиція проросійських кримчан».

 

Микола Янакі пішов з посади віце-прем’єра кримського «уряду»

22 серпня. «Держрада» Криму узгодила звільнення з посади заступника «голови» Ради міністрів Криму Миколи Янакі та призначення на цю посаду Юрія Гоцанюка. Російський голова Криму Сергій Аксьонов висловив сподівання, що Янакі стане його радником.

 

ГПУ опублікувала докази причетності радника Путіна до анексії Криму

22 серпня. Генеральний прокурор України Юрій Луценко оприлюднив запис переговорів радника президента РФ Володимира Путіна Сергія Глазьєва. Згідно з оприлюдненими телефонних розмов, Сергій Глазьєв керував призначенням довірених осіб в «уряд» Криму і давав вказівки Аксьонову з приводу проведення референдуму.

 

Адвокату Євгенії Закревській на чотири роки заборонили в’їзд до Криму

23 серпня. Російські прикордонники не дозволили в’їхати в анексований Крим українському адвокату і правозахиснику Євгенії Закревській. Під час проходження паспортного контролю прикордонники вручили їй офіційне повідомлення про заборону в’їзду в РФ до 2020 року.

 

«Влада» Криму заявили про посилення прикордонного контролю з Херсонською областю

23 серпня. Віце-прем’єр «уряду» Криму Руслан Бальбек заявив про посилення прикордонної ділянки півострова з Україною прихованими камерами та додатковими патрулями. За його словами, подібні заходи викликані відсутністю гарантій, що влада Києва не вчинить нові спроби «диверсій» в Криму.

 

Ільмі Умерова дев’ятий день утримують у психіатричній лікарні

26 серпня. Заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова дев’ятий день утримують у психіатричній лікарні в Сімферополі. 11 серпня його госпіталізували прямо з залу суду в кардіологію з підозрою на інфаркт, а 18 серпня примусово перевели в психіатричну клініку.

Протягом всього часу перебування Умерова в психіатричній клініці стан його здоров’я залишається нестабільним. 22 серпня адвокат Микола Полозов повідомив, що днями Умеров знепритомнів, у нього постійно скаче тиск, а умови для стаціонарного спостереження за його захворюваннями відсутні. 26 серпня дочка Умерова Айше повідомила, що стан її батька стабілізувався.

 

У містах Європи та Києві пройшли акції на підтримку Умерова

26 серпня. У Києві, Варшаві, Брюсселі та Берліні пройшли акції на підтримку заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова. Головною вимогою активістів було припинити репресії проти Умерова, зняти незаконні звинувачення, висунуті проти нього, і закрити кримінальну справу.

У свою чергу Міністерство закордонних справ України звернулося з проханням до країн-партнерів закликати Росію припинити переслідування і звільнити Ільмі Умерова. З аналогічним проханням до керівництва демократичних країн і міжнародних організацій звернувся Комітет Верховної Ради у закордонних справах.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті