Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 13 – 19 серпня

29 / 08 / 2016

Загальна кількість затриманих у справі «про підготовку диверсій» в Криму збільшилася до дев’яти осіб

13 серпня. У Криму заарештували вже 9 підозрюваних у так званій справі «українських диверсантів». На сьогоднішній день відомі імена трьох затриманих: жителя Енергодара Євгена Панова, кримського переселенця із Запоріжжя Редван Сулеманова і кримчанина Андрія Захтея. Панов і Захтей арештовані російським судом на два місяці. Судити їх будуть на території Криму.

 

На українську активістку в Криму заведено кримінальну справу

15 серпня. Проти української активістки Лариси Китайської порушено кримінальну справу про розміщення в мережі Інтернет «матеріалів екстремістської спрямованості». Так, 12 серпня мешканці Ялти Китайській вручили підозру про вчинення злочину і підписку про невиїзд.

 

ЄС запропонував посередництво між Україною і РФ через ситуацію в Криму

16 серпня. Європейський Союз запропонував стати посередником між Україною і Росією на тлі загострення напруженості навколо Криму і на Донбасі. Але в чому могла б полягати ця посередницька роль – не уточнювалася. Однак за словами представника Єврокомісії, головним є отримати сигнал стабільності ситуації.

 

«Голова» Бахчисарая подав у відставку

17 серпня. «Голова» адміністрації Бахчисарая Ігор Белецький подав заяву про відставку. «Депутати» Бахчисарайського міської ради призначили виконуючим обов’язки на цю посаду росіянина Олександра Трянова, який працював «заступником голови» адміністрації Бахчисарайського району з 24 червня 2016 року. До цього призначення з 2007 року проходив військову службу в державній охороні.

 

Політв’язень Юрій Ільченко заявив про свою втечу з Криму

17 серпня. Севастопольський блогер Юрій Ільченко, якого судили за «екстремізм» розповів про свою втечу на неокуповану територію України з-під домашнього арешту. Втечу він здійснив ще в червні, але розповів про неї тільки зараз, після того, як вивіз із Криму батьків.

 

Умерова забрали на психіатричну експертизу

18 серпня. В окупованому Криму співробітники ФСБ помістили в психіатричний стаціонар заступника голови Меджлісу кримських татар Ільмі Умерова. Його адвокат Микола Полозов заявив, що «при поточному стані здоров’я Умерова переміщення небезпечно для його життя».

 

Фейгіну заборонили виїзд з РФ

18 серпня. Адвокату заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова Марку Фейгіну обмежили виїзд з Росії. Як зазначив сам адвокат, без будь-яких на те підстав.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті