Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 11 — 17 червеня

17 / 06 / 2016

У Криму співробітники ФСБ провели обшук у дніпровського волонтера

13 червня. В окупованому Криму співробітники Федеральної служби безпеки РФ провели обшук у дніпровського волонтера Наталі Ващенко. Волонтерка має кримську прописку, але вона вже кілька років постійно проживає в Дніпрі. Нещодавно вона приїхала до своєї матері в Крим, і вже через кілька днів до неї додому прийшли співробітники ФСБ. За словами Ващенко, силовики під час обшуку забрали її особистий ноутбук і погрожували їй арештом. Обшук проводився в четвер 2 червня в м. Керч.

 

Свідки у справі «Хізб ут-Тахрір» відмовилися від своїх свідчень

14 червня. Три свідки у справі «Хізб ут-Тахрір» відмовилися від своїх свідчень в Північно-Кавказькому окружному військовому суді в Ростові-на-Дону. Як повідомив адвокат обвинувачених Еміль Курбедінов, показання свідків різняться з тими, що були в протоколах.

«Оголошено перерву в судовому засіданні у військовому суді Ростова-на-Дону! Справа стосовно Зейтуллаєва, Примова, Ваітова, Сайфуллаєвої — триває! Три свідки дали абсолютно інші свідчення в суді, ніж було зафіксовано в протоколах їх допиту на досудовому слідстві. Відмовилися від своїх «обвинувальних» показань!», — повідомив він.

 

Афанасьєв і Солошенко повернулися в Україну

14 червня. Геннадій Афанасьєв і Юрій Солошенко, незаконно засуджені в РФ, повернулися в Україну. Першою офіційною особою, яка повідомила про повернення політв’язнів став Президент України Петро Порошенко. «Нарешті! Юрій Солошенко і Геннадій Афанасьєв уже на борту українського літака і вилітають з Москви в Україну. Як довго ми боролися за цю мить!» ,— написав він. По поверненню Афанасьєв попросив іноземні держави не скасовувати санкцій проти Російської Федерації.

 

У Криму затримали редактора «Аргументи тижня – Крим»

14 червня. В окупованому Криму затримали головного редактора газети «Аргументи тижня — Крим» Олексія Салова. Затримання Салова відбулося в Сімферополі. «З кафе «Щастя» в Сімферополі вивели редактора «Аргументи тижня-Крим» Олексія Салова. На виході наділи наручники і відвезли», — повідомила журналістка Анастасія Мединцева.

Пізніше, редакція газети «Аргументи тижня — Крим» опублікувала заяву, у якій говориться, що затримання Салова пов’язане з його журналістською роботою.

 

У парламенті відбулися парламентські слухання по Криму

15 червня. Верховній Раді України відбулися парламентські слухання по Криму. В один день під парламентським куполом зібралося понад 40 доповідачів від влади і громадськості, які обговорювали проблеми пов’язані з окупацією півострова.

 

 У Севастополі ініціюють референдум

14 червня. Російський екс-спікер «парламенту» Севастополя Олексій Чалий виступив з ініціативою провести референдум про необхідність обирати губернатора Севастополя на прямих виборах. З пропозицією організувати референдум Чалий звернувся до кандидата в депутати Держдуми від Партії зростання Олега Ніколаєва, який підтвердив виданню таке бажання.

 

 У Криму УПЦ КП оштрафували на півмільйона рублів

15 червня. В окупованому Криму севастопольський «суд» зобов’язав Українську Православну Церкву Київського Патріархату заплатити штраф в розмірі півмільйона рублів і звільнити частину храмового приміщення. Як повідомив Архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент, таке рішення було прийнято в «апеляційному суді» Севастополя 14 червня.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті