Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Що роблять при позитивному результаті експрес-тестування на КПВВ «Чонгар»? 

1 / 03 / 2021

У січні 2021 року на КПВВ з Кримом відкрились пункти безкоштовного експрес-тестування на коронавірус. За 15 хвилин там можна дізнатися чи хвора людина на COVID-19. Якщо результат тестування негативний — людину одразу ж знімають з самоізоляції.  

На КПВВ «Чонгар» такий пункт облаштували у приміщенні, призначеному під автостанцію. В пункті тестування працюють фельдшери «Товариства Червоного Хреста» та медичні сестри місцевої лікарні. Графік роботи: з 8 ранку до 16 години вечора, без перерви та вихідних.

«Були біля пункту тестування з початку роботи і до самого закриття. Фельдшер безперервно здійснювала забір біоматеріалів та не зачинялась на обідню перерву. За зміну зробила близько 80 тестів, — розповідає юрист КримSOS.  

За словами юристів, охочих зробити безкоштовний тест дуже багато. Спочатку людина заходить у невелику кімнату пункту тестування. Там записують її контактну інформацію: ПІБ, телефон та інше. Якщо у людини наявні ознаки захворювання, то є можливість поміряти температуру та рівень кисню в крові (сатурація). Після цього в другій кімнаті беруть мазок з носоглотки для аналізу.  

«Людям говорять номер та відправляють чекати результатів тесту на вулиці. Тим часом для тестування проходить інша людина й так далі. А під кінець робочого дня один чоловік отримав позитивний результат. Він себе добре почував, первинний огляд пройшов нормально — тому його просто направили на самоізоляцію під наглядом сімейного лікаря. Проте він їхав кудись до західних областей  України», — розповідають наші юристи.

Загалом, при легкій формі коронавірусу фельдшер не викликає карету швидкої допомоги. Також інформацію про позитивний тест не додають у систему — туди вносять тільки дані по негативним результатам. Необхідність подальшого проведення ПЛР тестування та механізм контролю та нагляду за інфікованими наразі нам невідомий. 

За січень 2021 року адміністративну межу з окупованим Кримом перетнули 20 тис. людей. За правилами, люди, які їдуть із Криму на материкову частину України, мають встановити додаток «Вдома» та 14 днів знаходитись на самоізоляції. Аби швидше знятись з самоізоляції — можна здати безкоштовний експрес-тест на КПВВ з Кримом, або в лабораторіях. 

Нагадаємо, 5 січня Кабінет міністрів України доручив Херсонській ОДА розмістити на адмінмежі з Кримом пункти, де будуть проводити експрес-тестування на антитіла до COVID-19. Такі пункти було облаштовано біля КПВВ «Каланчак» і «Чонгар». Але з 19 лютого пункт тестування на КПВВ «Каланчак» перестав працювати через брак фінансування.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини