Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Ще п'ятьом фігурантам другої Сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» продовжили арешт

8 / 06 / 2021

Енвер Аметов, Осман Аріфмеметов, Яшар Муедінов, Руслан Сулейманов і Рустем Шейхалієв залишаться під вартою до 20 вересня 2021 року.

Про це повідомляє «Кримська солідарність» з посиланням на свого кореспондента в залі засідання.

Активісти повідомляють, що російський прокурор вимагав продовжити політв’язням арешт на 3 місяці, оскільки підсудні нібито можуть продовжити «займатися злочинною діяльністю» і сховатися на материковій частині України.

Адвокат Ліля Гемеджі заявила, що клопотання прокурора необґрунтоване, а його припущення про можливу втечу і перешкоди ходу судового слідства не доведені. Захисниця пояснила, що у політв’язнів є міцні соціальні зв’язки в Криму, де у них є житло, робота, сім’ї. Ліля Гемеджі просила обрати запобіжний захід, не пов’язаний з позбавленням волі.

Суд проігнорував аргументи захисту.

Раніше Південний окружний військовий суд продовжив арешт до 15 вересня іншим п’ятьом фігурантам цієї справи: Сейтвелі Сейтабдієву, Акіму Бекірову, Руслану Сулейманову, Рустему Сейтхалілову та Асану Янікову.

А 31 травня цей суд продовжив утримання під вартою до 16 вересня Ремзі Бекірову, Різі Ізетову, Фарходу Базарову, Раїму Айвазову і Шабану Умерову.

Нагадаємо, 27 березня 2019 року російські силовики провели в Криму обшуки в будинках кримськотатарських активістів, в тому числі активістів громадського об’єднання «Кримська солідарність». В результаті було затримано 25 осіб (друга Сімферопольська група) за звинуваченням в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», яку влада РФ вважає екстремістською.

Всі фігуранти цієї справи ФСБ розділила на 5 окремих груп по 5 людей нібито для зручності судового процесу.

Адвокати політв’язнів вважають, що їх розділили для того, щоб у обвинувачених не було можливості координувати свої дії і погоджувати тактику захисту.

Детальніше про обшуки 27 березня 2019 року читайте в нашому матеріалі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини