Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Севастополь нагадав Аксьонову: він не Крим

9 / 09 / 2016

Політичне життя в Севастополі – циклічне: від одного скандалу до нового. Здавалося б, це порочне коло, яке так дратувало Кремль мав був розірвати новий російський губернатор міста Дмитро Овсянников. За великим рахунком для цього його туди і відправили: бездоганна (за мірками Росії) репутація, знання проблем регіону, заявлена готовність співпрацювати з місцевими елітами. Зі сторони Овсянников виглядає тихим, знаючим свою справу чиновником. За задумом таким повинен бути і Севастополь, і Крим в цілому. Але «проблемний регіон» очевидно бере верх.

На цей раз з губернатором не вдалося домовитися російському голові Криму Сергію Аксьонову. Останній порадив Овсянникову не втручатися у внутрішньопартійні справи «Єдиної Росії», маючи на увазі наміри губернатора реформувати севастопольську політраду партії.

Сьогодні практично вся діяльність нового губернатора виглядає як розчищення території для подальшої роботи, в першу чергу – кадрове. В уряді міста планується жорстка оптимізація (так на днях було ліквідовано Управління по тарифам). Звільнено ряд чиновників – їх місце зайняли приїжджі люди Овсянникова.

Все було добре поки губернатор в тому числі не зачепив тему реформування політради севастопольської «Єдиної Росії». Де він як представник виконавчої влади таких повноважень не має.

Проблеми в місцевому відділенні партії почалися на початку 2015 року. Це був період чергового загострення у відносинах між тоді ще спікером «Законодавчих зборів» Олексієм Чалим та губернатором міста Сергієм Меняйло. Тоді куратор Севастополя і Криму у «Єдиній  Росії», депутат Держдуми РФ Віктор Пінський прийняв рішення збільшити кількість членів місцевої політради з 25 до 35 осіб. Після цього прихильники Олексія Чалого втратили можливість впливати на прийняття важливих рішень. Через три місяці під керівництвом Пінського і Меняйло з політради виключили трьох «прочалівських» депутатів. Через рік, у квітні 2016-го, політраду вже показово покинули семеро прихильників тодішнього спікера «Закзборів». Їх місця зайняли люди Меняйло. Доречно буде нагадати, що «Єдина Росія» заходила у Крим під гаслом «партія Чалого».

Сьогодні напередодні виборів і без піклування Сергія Меняйло політрада «Єдиної Росії» виглядає розрізненою. Приміром місяць тому секретар місцевого відділення «Єдиної Росії» Борис Колесніков звинуватив свого однопартійця, кандидата в депутати Держдуми Дмитра Бєліка у використанні адмінресурсу під час передвиборної агітації. В одній із газет той розмістив авторську колонку поруч з фотографією губернатора.

Ускладнюють ситуацію і «прочалівські» депутати, які ведуть агресивну передвиборчу агітацію за кандидата від «Партії Росту» Олега Ніколаєва, місцевого бізнесмена і хорошого товариша Олексія Чалого.
В інтерв’ю одному з кримських видань губернатор Дмитро Овсянников чесно зізнається, що не знайшов взаєморозуміння з місцевою партією влади.

«Якщо партія «Єдина Росія» вважає, що потрібно робити кроки, пов’язані з поліпшенням своєї роботи, вона це може зробити. Якщо вона вважає, що досить ефективно працює в Севастополі, вона може не займатися так званим перезавантаженням, про яке всі говорять», – сказав він.

Ця позиція губернатора і викликала побоювання з боку Аксьонова. У зв’язку з чим голова Криму провів гучне спільне засідання кримської та севастопольської політради «Єдиної Росії». На ньому, правда, були відсутні і спікер Законодавчих зборів, і губернатор міста. Останній у цей час був на зустрічі з куратором Криму і Севастополя Дмитром Козаком. Чалий з цього приводу заявив, що між Кримом і Севастополем вже достатньо підписано угод про співпрацю, а поведінку своїх колег він назвав, «непристойною».

У підсумку новина про підготовлюваний міжпарламентському угоді цілий тиждень залишалася в топі кримських ЗМІ. У якийсь момент здавалося, що члени політради узгоджують останні деталі і документ незабаром буде підписаний. Однак потім стало відомо, що частина депутатів Законодавчих зборів (з числа «прочалівських») «жорстко зняли питання» про цю угоду.

Севастопольський політолог, який побажав залишитися анонімним в коментарі QirimInfo зазначає, що рішення Аксьонова укласти міжпарламентське угоду – це спосіб не допустити Овсянникова і Чалого до місцевої політради, і «рішення це було спущено йому з федерального центру».

За словами експерта, група депутатів екс-губернатора зуміла обзавестися підтримкою в апараті партії у Москві. «Ідею переформатування севастопольського осередку під Чалого у Москві сприйняли насторожено», – говорить він.

Разом з тим політолог зазначає, що конфлікт виник через те, що між губернатором і екс спікером Законодавчих зборів вже було досягнуто домовленостей про розподіл місць в севастопольському відділенні партії влади. «Група Чалого передбачала, що знову отримає більшість місць в політраді. Частину своїх людей повинен був завести Овсянников», – пояснив він.

Тут слід зазначити, що формально ні у першого, ні у другого немає механізмів аби змінити склад політради. Як мінімум вони не є членами «Єдиної Росії».

«На даний момент ситуація виглядає таким чином: люди які знаходяться в політраді або підуть добровільно, або ж ні. Поки є підтримка з центрального офісу, ми будемо спостерігати розвиток другого сценарію», – резюмує експерт.

У будь-якому випадку, як би не хотілося представникам російської влади, але перші в окупованому Криму вибори до Держдуми вже проходять з репутаційні втратами. З іншого боку, більшість експертів в один голос заявляють, що перемога «Єдиної Росії» на півострові неминуча.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті