Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сервер Зекір’яєв

29 / 01 / 2021

Засуджений до 13 років позбавлення волі в колонії суворого режиму (вирок від 16 вересня 2020 року) за звинуваченням у нібито організації та участі у діяльності терористичної організації (ч. 1 та ч. 2 ст. 205.5 КК рф) .

1 квітня Серверу Зекір’яєву виповниться 50 років. За освітою він викладач фізичної культури та економіст. У його родині 13 дітей, одна з доньок має інвалідність.

29 років Сервер викладав уроки фізкультури, спершу в школі №2 міста Бахчисарай, а потім у кримськотатарській школі. Певний час працював пекарем та паралельно вирощував овочі та зелень. Пізніше родина розпочала власний квітковий бізнес.

11 жовтня 2017 року, після масових обшуків у будинках кримських мусульман у м. Бахчисарай, Зекір’яєва було незаконно затримано та безпідставно звинувачено за ч. 2 ст. 205.5. Після ув’язнення Сервера окупанти заблокували банківський рахунок чоловіка, куди надходила соціальна допомога багатодітній сім’ї.

16 вересня 2020 року суддя Різван Зубаіров визнав чоловіка винним та засудив до 13 років позбавлення волі. Сервера етапували до виправної колонії №1 у місті Донський Тульської області рф.

«Мій чоловік зателефонував і повідомив, що їх разом із Сейраном Салієвим вивезли з Уфи в напрямку Рязані. Потім вони потрапили до Тули, далі вивезли до Ярославля, куди, здається, їх везли півтори доби. Там вони просиділи кілька днів, потім їх повезли до Тули. Сервер зараз на карантині. Видали робу та черевики. Його дуже довго возили з одного пункту до іншого, етапування — це важкий процес, як фізично, так і психологічно», — розповіла Зекір’яєва.

Коаліція правозахисних організацій України визнає Сервера Зекір’яєва особою, позбавленою свободи із політичних мотивів.

Довідково: «Хізб ут-Тахрір» — ісламська організація, дозволена в Україні та більшості європейських і світових держав, але заборонена в Росії. Це мирний релігійний рух, якому російське законодавство безпідставно приписує екстремістсько-терористичні наміри. З 2014 року в окупованому Криму 101 людину звинуватили в нібито участі в цій організації. Здебільшого це кримськотатарські активісти, які висловлювали протест проти окупації Криму.

* Примітка: 18–21 травня 1944 року радянська влада насильнильно депортувала з Криму приблизно 430 тисячі кримських татар у віддалені регіони північного Передуралля і республік Середньої Азії. За різними даними під час переселення загинуло від 27% до 46% людей. Родини нинішніх політв’язнів — нащадки тих, хто пережили геноцид кримськотатарського народу та змогли повернутися на історичну Батьківщину.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Хроніки