Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сенцов: я хотів би бути цвяхом у кришку труни тирана

22 / 08 / 2016

Засуджений в Росії кримчанин, громадянин України Олег Сенцов закликає не намагатися звільнити його та інших українських в’язнів в Росії «за будь-яку ціну». В опублікованому на Facebook сестрою Сенцова Наталією Кочневою-Каплан листі кримчанин написав, що потрібно використовувати політв’язнів «як зброю проти ворога».

«Тут, у в’язниці, ми обмежені. І навіть не свободою – цього вже не відняти, а тим, що мало що можемо зробити тут для країни. Точніше, зробити можемо тільки одне – триматися. Не треба нас витягувати за будь-яку ціну – перемога від цього не наблизиться. Використовувати нас як зброю проти ворога – так. Знайте, що ми не слабке ваше місце. Якщо нам судилося стати цвяхами в кришку труни тирана, то я хотів би бути таким цвяхом. Просто знайте, що цей цвях не зігнеться», – написав Сенцов.

Нагадаємо, в серпні 2015 року суд в Росії засудив Олега Сенцова до 20 років позбавлення волі за звинуваченням у підготовці терактів в анексованому Росією Криму. Інший фігурант справи – Олександр Кольченко – отримав 10 років колонії суворого режиму.

Самі засуджені і правозахисні організації вважають звинувачення необґрунтованим і політично мотивованим. Російський правозахисний центр «Меморіал» визнав Олега Сенцова політв’язнем.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини