Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

СБУ внесла деякі зміни до порядку в'їзду в зону АТО та виїзду з неї

10 / 11 / 2015

28 вересня 2015 року СБУ внесла чергові зміни до Тимчасового порядку в’їзду на неконтрольовану територію та виїзду з неї громадян України та іноземців (осіб без громадянства) (далі – Порядок).

Порядок став на 2 розділи ширше, а саме додались розділи ХІ (Переміщення гуманітарних вантажів міжнародними гуманітарними організаціями) та ХІІ (Порядок пропуску осіб, транспортних засобів та вантажів до гуманітарно-логістичних центрів через КПВВ та БП).

Тепер для ввезення гуманітарних вантажів на непідконтрольну Україні територію відповідним організаціям необхідно виконати ряд вимог. Порядок транспортування допомоги відбувається в декілька етапів.

 1. Реєстрація організації як гуманітарної в Мінсоцполітики і її включення до Переліку гуманітарних організацій.

Така реєстрація на сьогодні є обов’язковою для організацій, які хочуть траспортувати та розповсюджувати гуманітарну допомогу, у тому числі на непідконтрольній українському уряду теприторії. Якщо організація не зареєстрована в Переліку – вантаж провозитиметься за загальною процедурою.

 1. Доставка гуманітарного вантажу у супроводі представника або представників відповідних організацій, що відбувається через спеціально визначені майданчики у:
 • м. Волноваха Донецької області;
 • м. Слов’янськ Донецької області;
 • м. Маріуполь Донецької області.

Зауважте, що доставка гуманітарних вантажів до району проведення АТО може здійснюватися як автомобільним, так і залізничним транспортом.

 1. Перевірка вантажу органами Державної фіскальної служби (далі – ДФС) протягом доби.

На основі перевірки представникам організації, що везе гумвантаж, видають дозвіл Єдиний контрольний документ.

 1. Опломбування вантажу печаткою організації.

Після опломбування гуманітарна організація отримує право на подальшу доставку гуманітарного вантажу. Гуманітарна організація не менш ніж за 2 доби до початку доставки гуманітарного вантажу погоджує маршрут руху вантажу з Об’єднаним центром цивільно-військового співробітництва.

У контрольно-пропускних пунктах в’їзду-виїзду (КПВВ) або КПВВ залізниці представник гуманітарної організації зобов´язаний надати:

 • дозвіл Єдиний контрольний документ;
 • паспортний документ/інший документ, що посвідчує особу;
 • безперешкодну можливість перевірки транспортного засобу на рівень безпеки;
 • підтвердження цілісності пломб.

У разі позитивного завершення цих перевірок, гуманітарний вантаж отримує право на перетин лінії зіткнення.

 1. Перетин лінії розмежування. Важливо: для водіїв, інших супроводжуючих осіб необхідно у будь-якому випадку отримувати дозвіл на перетин для фізичних осіб.

Під час руху вантажу в зоні АТО, громадські організації мають право на супровід та підтримку силами та засобами, визначеними командуванням АТО. Але треба відмітити, що контрольні органи і служби України мають  право на здійснення вибіркових перевірок гуманітарних вантажів на будь-якому етапі їх транспортування.

Крім того, згідно із положеннями Розділу ХІІ, між блокпостами першого оборонного рубежу та КПВВ засновуються гуманітарно-логістичні центри, призначені для забезпечення потреб у продуктах харчування та предметах першої необхідності з акцентом на осіб, що проживають на непідконтрольній Україні території.

 

Також важливо зазначити, що 20 жовтня 2015 року до Порядку внесли чергові зміни щодо визначення місця розташування пропускних залізничних «коридорів» біля лінії зіткнення. Отже, нижче приведений перелік контрольних пунктів пропуску на залізничних шляхах:

1) КПВВ на залізничній станції «Красний Лиман» (на сполученні «Родаково» – «Красний Лиман» Донецької залізниці). Поза межами КПВВ розгорнуто контрольний прикордонний пункт на залізничній станції «Ниркове»;

2) КПВВ на залізничній станції «Костянтинівка» (на сполученні  «Ясинувата» – «Красний Лиман» Донецької залізниці).  Поза межами КПВВ розгорнуто контрольний прикордонний пункт на залізничній станції «Кривий Торець»;

3)  КПВВ на залізничній станції «Переїзна» (на сполученні «Родаково» – «Світланово»  – «Лисичанськ» Донецької залізниці);

4) КПВВ на залізничній станції «Волноваха» (на сполученні  «Донецьк» – «Волноваха» Донецької залізниці);

5) контрольний прикордонний пункт «Артемівськ 2» (на маршруті «Дебальцеве» – «Микитівка» –  «Майорське» – «Артемівськ 2» – «Красний Лиман»);

6) контрольний пункту в’їзду-виїзду «Городній» (на маршруті «Родакове» – «Луганськ» – «Кондрашевська» – «Кондрашевська-Нова» – «Городній»).

 

Увага! Нагадуємо, що якщо Вам необхідно оформити дозвіл на в’їзд на неконтрольовану територію та/або виїзд з неї, зробити це можна через електронний Реєстр дозволів для переміщених осіб в районі проведення АТО.  

Будь-які інші інтернет-ресурси, що пропонуються як платформа для оформлення дозволів, не є перевіреними та не мають права на надання подібних послуг!

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини