Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Рустем Сейтхалілов

27 / 03 / 2021

14 років позбавлення волі (вирок від 18 березня 2022 року)

За освітою Рустем Сейтхалілов інженер-педагог. Чоловік має родину і трьох неповнолітніх дітей. До арешту працював у будівельній сфері, займався сантехнікою та електромонтажем. Він самостійно збудував свій будинок, навчився виготовляти та збирати меблі, робив це на замовлення.

Сейтхалілов був активістом «Кримської солідарності». Він підтримував сім’ї політв’язнів у Криму, відвідував судові засідання, допомагав передавати речі в СІЗО.

З 27 березня 2019 року він перебуває за ґратами за обвинуваченням у начебто причетності до «діяльності терористичної організації». У СІЗО він неодноразово подавав заяву до медсанчастини з проханням провести обстеження, але відповіді на запит не отримував.

«Нічого не проводилося. Його нікуди не вивозили й не оглядали. Нещодавно він перехворів і мав підвищену температуру, набряк у горлі. Кожен день він писав заяви, викликав лікарів і просив про обстеження. Але ніхто до нього так і не прийшов», — сказала дружина політв’язня Ельзара Сейтхалілова.

18 липня 2019 року Європейський парламент ухвалив резолюцію із закликом до росії звільнити всіх українських політв’язнів, включно із Сейтхаліловим. Попри це, 18 березня 2022 року чоловіка засудили до 14 років позбавлення волі.

Довідково: «Хізб ут-Тахрір» — ісламська організація, дозволена в Україні та більшості держав світу, але заборонена в росії. Це мирний релігійний рух, якому російське законодавство безпідставно приписує екстремістсько-терористичні наміри. У Криму приблизно 200 осіб обвинувачені в нібито участі в цій організації. Здебільшого це кримськотатарські активісти, які висловлювали протест проти окупації Криму.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Хроніки