Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Рустем Абільтаров

29 / 01 / 2021

8 років та 9 місяців колонії суворого режиму (вирок від 24 грудня 2018 року за ст. 205. КК рф ч.2; ст. 30 КК рфч.1; ст. 35 ч.2; ст. 278 КК рф)

У вересні Рустему Абільтарову виповниться 44 роки. Він народився в депортації* у місті Бекабад Ташкентської області. До Бахчисарая в Крим родина повернулась, коли Рустему було 14 років. Після школи закінчив ліцей за спеціальністю столяр-тесляр, майстер із дерева. Також опанував професію електрика, майстра з гіпсокартону, сантехніка.

Підлітком Абільтаров почав займатися кікбоксингом, отримав звання майстра спорту та став чемпіоном України у своїй ваговій категорії. Одружений, має чотирьох дітей — троє хлопчиків і одну дівчинку. Працював у Севастополі проєктувальником та оформлював офіси.

12 травня 2016 року до будинку Абільтарова прийшли з обшуком, цього ж дня його заарештували. Рустем безпідставно звинувачується за ч. 2 ст. 205.5 КК рф («участь у терористичній організації») та ч. 2 ст. 35, ч. 1 ст. 30 та ст. 278 КК рф («підготовка до насильницького захоплення влади організованою групою за попередньою змовою»).

24 грудня 2018 року після десятка судових засідань суддя Південного окружного військового суду у російському місті Ростові-на-Дону Роман Плиско засудив Абільтарова до 8 років і 9 місяців позбавлення волі. Термін Рустем відбуває в колонії Ставропольського краю, рф.

«Наш кримськотатарський народ завжди піддавався і зазнавав репресій із боку влади. І те, що нам ставлять у провину такі статті — це суто мотивований політичний характер, боротьба з інакодумством і віросповіданням. Наш кримськотатарський народ ніколи не був причетний до тероризму та повалення влади. І наш народ ніколи не підтримував насильства та тероризм. Наш кримськотатарський народ миролюбний, як усі національності», — висловив свою незгоду з обвинуваченнями та вироком 11 липня 2019 року на апеляційному суді у м. Москва Рустем Абільтаров.

Коаліція правозахисних організацій України визнає Рустема Абільтарова особою, позбавленою волі з політичних мотивів.

Довідково: «Хізб ут-Тахрір» — ісламська організація, дозволена в Україні та більшості європейських і світових держав, але заборонена в росії. Це мирний релігійний рух, якому російське законодавство безпідставно приписує екстремістсько-терористичні наміри. З 2014 року в окупованому Криму 101 людину звинуватили в нібито участі в цій організації. Здебільшого це кримськотатарські активісти, які висловлювали протест проти окупації Криму.

* Примітка: 18–21 травня 1944 року радянська влада примусово депортувала з Криму приблизно 430 тисяч кримських татар у віддалені регіони північного Передуралля і республік Середньої Азії. За різними даними під час переселення загинуло від 27% до 46% від загальної кількості депортованих кримських татар. Родини нинішніх політв’язнів — нащадки тих, хто пережили геноцид кримськотатарського народу та змогли повернутися на історичну Батьківщину.

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Хроніки