Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Росія переслідує і залякує релігійні меншини в Криму — доповідь Держдепартаменту США

10 / 06 / 2020

Серед іншого, в звіті зазначається, що Росія переслідує і залякує релігійні меншини: «Свідків Єгови», Православну церкву України, Українську греко-католицьку церкву і кримських татар-мусульман.

«Окупаційна влада продовжує арештовувати кримських татар, звинувачувати їх в незаконній місіонерській діяльності, захоплювати храми Православної церкви України і примушувати її покинути Крим», — йдеться в доповіді.

Релігійні і правозахисні групи продовжують повідомляти, що російські ЗМІ в своїх матеріалах намагаються викликати підозру і страх по відношенню до різних релігійних груп, зокрема, до ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір», яка заборонена в Росії і в окупованому Криму, але легальна в Україні. Російські ЗМІ також зображують «Свідків Єгови» як «екстремістів», наголошується у доповіді.

«Уряд США продовжує докладати зусиль для того, щоб зосередити увагу міжнародної спільноти на зловживаннях, пов’язаних зі свободою віросповідання, скоєних російськими силами й окупаційною владою в Криму, особливо на діях, які здійснюються цими силами і владою проти християн і мусульман. Представники уряду США і посольства в Україні засуджують тривале залякування релігійних меншин, в тому числі християн і мусульман-кримських татар», — йдеться у доповіді Державного департаменту США.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини