Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Росія грубо порушує Женевську конвенцію про поводження з військовополоненими – Денисова

4 / 04 / 2022

Хлопців із острова Зміїний, яких на буксирі доправили до Севастополя, тримали у наметі при мінус 20, усіляко залякували та знущались. Про це повідомила Людмила Денисова, уповноважена ВР України з прав людини.

“Після звільненя, з полону, українські військовослужбовці розповіли про негуманне поводженні з ними з боку російської сторони: їх тримали у полі, в ямі, в гаражі. Періодично виводили по одному: били прикладами, стріляли біля вуха, залякували”, – пише Денисова. 

Військовополонених із острова Зміїний вивезли у невідомому напрямку та поселили у наметовому містечку за температура повітря мінус 20 градусів – через це у багатьох відмороження кінцівок. До хлопців ставилися як до в’язнів, морально тиснули, а під час прогулянок у дворику спускали собаку.

Денисова нагадує, що такі дії з боку РФ є порушенням Женевської конвенції про поводження з військовополоненими, в якій наголошується на гуманному поводженні з військовополоненими. 

“Військовополонені завжди повинні бути захищеними, зокрема від актів насилля чи залякування, а також від образ та цікавості публіки”, – зазначає вона. 

Людмила Денисова закликала Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час вторгнення росії в Україну та експертну місію, створену державами-учасницями ОБСЄ відповідно до Московського механізму, врахувати ці порушення прав військовополонених громадян України.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини