Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Російський суд продовжив утримання під вартою всім фігурантам другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір»

5 / 08 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

«Для мене як для захисника, очевидно, що настільки довге продовження запобіжного заходу вже скидається на міру покарання. Мій підзахисний Зекір’яєв є батьком 13 дітей. Підозрювати, що він сховається, не доводиться. У нього забрали право виховувати 13 дітей. Якщо суд прийме рішення про зміну запобіжного заходу, захист забезпечить явку підсудних до суду», — сказав суддям адвокат Олексій Ладин.

На його думку, Верховний Суд РФ прямо і чітко пояснив, що продовження утримання під вартою на тривалі терміни необхідно обґрунтовувати і конкретизувати.

«Людей потрібно звільнити в залі суду, щоб вони самі приходили на засідання. Не було жодного випадку в Криму, коли люди намагалися б уникнути суду або слідства. Ці люди готові і будуть доводити свою невинуватість в залі суду. Цуй судовий процес має великий суспільний резонанс. Подальшої підстави для утримання цих людей під вартою просто немає», — заявив у суді адвокат Айдер Азаматов.

Адвокат Назім Шейхмамбетов звернув увагу на відсутність презумпції невинуватості.

«Наші підзахисні поки не визнані винними. Звертаю увагу складу суду, що всі свідки захисту в один голос характеризують підзахисних з хорошого боку … Ваша честь, сьогодні суд має можливість поміняти не зовсім хорошу практику — безпідставно продовжувати запобіжний захід. У такі благословенні дні (зараз мусульмани святкують Курбан-байрам, — ред.) можна зробити подарунок для тридцяти однієї дитини — повернути їхніх батьків на свято», — сказав суду адвокат Назім Шейхмамбетов.

Однак не зважаючи на всі клопотання захисту, фігуранти другої ахчисарайської групи у справі Хізб ут-Тахрір залишаться під арештом в слідчому ізоляторі. Фігуранти цієї справи знаходяться в ув’язненні майже 3 роки. На даний момент справа знаходиться на етапі судового розгляду.

Нагадаємо, 11 жовтня 2017 року ФСБ увірвалася в будинки шістьох кримських татар в Бахчисараї і затримала: Марлена Асанова, Сервера Зекір’яєва, Ернеса Аметова, Тимура Ібрагімова, Сейрана Салієва, Мемета Белялова. Було проведено обшуки, вилучено ісламську літературу. Всім затриманим інкримінують одразу два обвинувачення: організація/участь у терористичній організації (такою російське законодавство вважає Хізб ут-Тахрір) і замах на насильницьке захоплення влади.

Фігуранти справи брали активну участь в діяльності громадського руху «Кримська солідарність».

На думку правозахисного центру «Меморіал» окупаційна влада РФ своїми діями в цій справі порушує низку норм IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни і протокол №7 до Конвенції про захист прав людини і основних свобод. 

Всім затриманим загрожують терміни від 15 до 20 років позбавлення волі в колоніях суворого режиму.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини