Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Родичі зниклих можуть подати заяву до Робочої групи ООН

26 / 04 / 2022

Родичі зниклих громадян України  можуть подати заяву до Робочої групи ООН з насильницьких чи недобровільних зникнень. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

“Родичі або представники жертви насильницького зникнення, вчиненого представниками держави-окупанта на території України, можуть подати заяву до Робочої групи ООН”, –  підкреслив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

Станом на зараз заява доступна російською мовою. Раніше Робоча група приймала заяви про зникнення  лише трьома мовами з шести офіційних мов ООН –  англійською, французькою та іспанською. 

Робоча група ООН з насильницьких чи недобровільних зникнень – це одна зі спеціальних процедур Ради ООН з прав людини, яка допомагає родичам з’ясувати долю і знайти місцезнаходження осіб, які зникли безвісти. Робоча група виступає каналом зв’язку між родичами жертви насильницьких зникнень та урядами відповідних держав, намагаючись встановити долю і місцезнаходження зниклих”, – пояснив Євгеній Ярошенко.

До Робочої групи можуть подати заяву родичі зниклого або правозахисні організації, які діють за згодою родичів. Щоб подати заяву, потрібно завантажити форму тут, заповнити та відправити її на електронну пошту wgeid@ohchr.org. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини