Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Родичі фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» про умови утримання в СІЗО

10 / 12 / 2016

У Бахчисараї 10 грудня, у Міжнародний день прав людини, родичі заарештованих у «справі Хізб ут-Тахрір» з громадського об’єднання «Кримська солідарність» виступили з відкритим зверненням.

У тексті звернення в тому числі йдеться про умови утримання в СІЗО і стан здоров’я фігурантів цієї справи. Звернення зачитала дружина одного з фігурантів «бахчисарайської справи Хізб ут-Тахрір» Енвера Мамутова Аліє Абселямова. QirimInfo пуублікує уривок з цього звернення.

«Ми [родичі політв’язнів] направляли лист кримському омбудсмену [Людмилі Лубіній] з проханням провести перевірку в СІЗО Сімферополя за фактом недотримання норм житлоплощі на людину. На що прийшла відповідь, що в СІЗО №1 Сімферополя ліміт наповнення – 817 осіб, а фактично міститься 1519 осіб станом на серпень 2016 року. На ділі це означає, що кількість ліжок істотно менша від кількості ув’язнених і вони змушені спати по черзі, що відображається на стані їх здоров’я та якості підготовки до судових засідань.

Друге – повна антисанітарія. Відомий випадок попадання в їжу тарганів. Про це розповів один з фігурантів справи. Також заарештовані скаржаться на укуси бліх та клопів. Рани від укусів довго не гояться і гнояться, їх явно видно на руках арештантів під час судових засідань. Адміністрація запевняє, що дезінфікує приміщення щоквартально, проте ефективність процедури для нас під питанням.

Третє – медобслуговування на дуже низькому рівні. Ув’язненим явно не надають необхідного лікування і перешкоджають передачі медикаментів родичами. Вадим Сірук скаржиться на проблеми з зубами. Єдине лікування зубів, пропоноване в СІЗО, – видалення. Тобто, терапевтичної стоматдопомоги не передбачено взагалі.

Тривалий час не надавали допомогу Арсену Джеппарову, який потребував хірургічної операції. А коли її все ж провели, то відразу, ще до того, як він відійшов від загального наркозу, Арсена перевели в звичайну камеру СІЗО, не надавши післяопераційного догляду. Ми це розуміємо не інакше як практику катувань. Також про проблеми зі здоров’ям Рефата Алімова і про те, що необхідні ліки йому не надають і не приймають при передачі, заявляла мати Рефата Алімова.

Окремої уваги потребує ситуація з передачею ліків до в’язниці. До них треба докладати ксерокопію декларації про відповідність. Більше того, якщо навіть медикаменти будуть разом з цими документами, то не факт, що їх приймуть для передачі».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини