Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Різа Омеров

2 / 02 / 2021

13 років позбавлення волі (вирок 12 січня 2020 року за ч. 2 ст. 205.5 КК рф)

35-річний Різа Омеров за освітою менеджер у сфері фінансів. Він із батьками повернувся* до Криму в 1991 році. Одружився у 2011 році, має чотирьох синів. Найменшого сина, Ісу, Омеров так і не зміг побачити, адже на момент затримання його дружина Севіля була на 7 місяці вагітності.

До арешту чоловік працював торговим представником у Білогірську. Співробітники силових структур заарештували Різу 10 червня 2019 року, в один день із батьком — Енвером Омеровим. Їх разом з іншими політв’язнями Білогірської справи «Хізб ут-Тахрір» утримували в СІЗО-3 Новочеркаська. 12 січня 2020 року суддя Південного окружного військового суду в Ростові-на-Дону визнав Різу винним та засудив до 13 років ув’язнення. Адвокати подали апеляційні скарги, але 10 березня 2022 року апеляційний суд підтвердив рішення першої інстанції.

«… Я один із тих, кого утримують лише за те, що ми мусульмани. Сьогодні за те, що я мусульманин, мені приписують ярлик «терориста», не маючи жодних доказів цього», — написав Різа Омеров із в’язниці.

Коаліція правозахисних організацій України визнає Різу Омерова із Білогірської справи «Хізб ут-Тахрір» особою, позбавленою свободи із політичних мотивів.

Довідково: «Хізб ут-Тахрір» — ісламська організація, дозволена в Україні та більшості європейських і світових держав, але заборонена в Росії. Це мирний релігійний рух, якому російське законодавство безпідставно приписує екстремістсько-терористичні наміри. З 2014 року в окупованому Криму 101 людину звинуватили в нібито участі в цій організації. Здебільшого це кримськотатарські активісти, які висловлювали протест проти окупації Криму.

* Примітка: 18–21 травня 1944 року радянська влада насильнильно депортувала з Криму приблизно 430 тисячі кримських татар у віддалені регіони північного Передуралля і республік Середньої Азії. За різними даними під час переселення загинуло від 27 % до 46 % людей. Родини нинішніх політв’язнів — нащадки тих, хто пережили геноцид кримськотатарського народу та змогли повернутися на історичну Батьківщину.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Хроніки