Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Радники з питань внутрішньо переміщених осіб пройшли триденний навчальний тренінг

15 / 09 / 2015

З першого вересня 2015 року розпочали свою роботу 27 радників з питань внутрішньо переміщених осіб, із них 25 – на регіональному рівні, 2 – на центральному. Усього було відібрано 27 кандидатів із більш ніж 120.

Для того, аби познайомитися один з одним, дізнатися більше про програму реалізації проекту та налагодити ефективні комунікації, організаторами було влаштовано триденний навчальний тренінг «Робота Позаштатних Радників Міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб з АР Крим та сходу України». Тренінг є частиною програми допомоги внутрішньо переміщеним особам, яку реалізує «КримSOS» спільно з Міністерством соціальної політики України та Міжнародною організацією «Stabilization Support Services» за підтримки Уряду Великої Британії.

Тренінг розпочався виступами організаторів проекту, під час яких вони наголосили на його значущості, меті, змісті і механізмах реалізації в Україні. Презентували Радників і розповіли про тренінг заступник Міністра соціальної політики України Віталій Мущинін, представник Департаменту з проблем міжнародного розвитку Посольства Великої Британії в Україні Франческа Стідстон, координатор програм в Україні міжнародної організації «Stabilization Support Services» Брайан Керр, заступник Голови Правління Громадської організації «КримSOS» Євгенія Андреюк.

Тренінг мав практичне значення, адже кожне з обговорюваних питань стосувалося механізмів роботи із запитами, вирішенню проблем переселенців та основах взаємодії між собою радників і органів державної влади. Більшість практичних моментів з Радниками пропрацював Сергій Марущенко – Начальник Управління організації соціального захисту постраждалих в результаті надзвичайних ситуацій Міністерства соціальної політики України.

Учасники обговорили наступні питання:

  • Ситуація з ВПО в кожному з регіонів України (виступи Радників);
  • Допомога, яку потребують ВПО в кожному з регіонів. Роль волонтерів в держави в допомозі ВПО;
  • Державний сектор, НУО, волонтерські рухи та міжнародні організації, які допомагають переселенцям: вплив, ресурси та механізми діяльність;
  • Першочергові акти чинного законодавства України, які регулюють відносини між ВПО і державою та гарантують реалізацію прав переселенців. Перелік документів, які відносини вони регулюють та їх головні недоліки;
  • Виконання чинного законодавства на місцевому рівні у питаннях допомоги ВПО. Відповідність прийнятих положень до міжнародних стандартів;
  • Етика комунікації як складова впливу на вирішення проблем ВПО. Дипломатія як механізм впливу на державні установи. Безпека, ризики та відповідальність у інформаційному просторі.

Також учасникам тренінгу було презентовано компонент програми «Гранти для ВПО», під час якого вони обговорили його деталі та етапи реалізації.

Голова Міністерства соціальної політики України Павло Розенко зазначив, що ефективному вирішенню проблем сприяє співпраця Міністерства з переселенцями на місцевому рівні:  «Волонтерський і громадський рух в Україні став партнером Міністерства, він фактично взяв на себе частину функцій держави щодо вирішення низки проблем внутрішньо переміщених осіб. Україна була не готова до такої кількості переселенців, яких, за останніми даними, нараховується вже близько 1 млн. 400 тис осіб. Нам потрібно бачити повну картину ситуації, розуміти її контекст».

Важливість реалізації спільної ініціативи щодо допомоги переселенцям з Донбасу та Криму раніше прокоментував Патрік Тобін – регіональний радник Посольства Великої Британії з питань конфліктів в Україні та Молдові: «Цей проект спрямований на вирішення важливих питань для України. Уряд України, Спілка українських жінок та «КримSOS» співпрацюють з Канадським НУО по стабілізації ситуації. Ми будемо працювати в Києві, Запоріжжі, Миколаєві, Харкові, Дніпропетровську, Маріуполі, Одесі, Макіївці, та інших містах». 

Контакти радників з питань внутрішньо переміщених осіб в регіонах України можна скачати ТУТ

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини