Радники у справах переселенців звітують про роботу в грудні

27 / 01 / 2016

Близько 2800 осіб звернулись до Радників у справах переселенців у грудні. Більше того, понад 4 тис. консультацій Радники надали телефоном.

Завдяки оперативній взаємодії з Міністерством соціальної політики, позаштатним Радникам вдалося пришвидшити вирішення ряду проблемних питань, зокрема:

  • направлення гуманітарних вантажів від міжнародних організацій до кінцевих бенефіціарів у Донецькій та Луганській областях;
  • надання допомоги особам, які втратили паспортні документи;
  • супровід родин загиблих учасників АТО та переселенців-учасників АТО;
  • сприяння вторинному переміщенню родин в Луганській області та інше.

У більшості областей Радники долучились до організації громадських заходів до Різдва Христового та Нового року. У результаті понад 15 тис. дітей-переселенців отримали подарунки. Також було організовано роздачі гуманітарної допомоги,  а саме засобів гігієни та лікарських засобів, теплого одягу та речей першої необхідності.

Більше того, за сприяння Радників одразу в кількох областях розпочато роботу зі створення регіональних медіа каналів для і про переселенців. Це важливо тому, що в цілому по Україні лише 5% від загальної кількості матеріалів в центральних друкованих та інтернет-ЗМІ стосується конфліктно чутливих груп населення. Першим запустився канал у Полтаві, далі планують відкриття медіа-платформ у Вінниці та Луганську.

На додаток, у Донецькій, Луганській, Полтавській, Харківській, Запорізькій областях за сприяння Радників започатковані профорієнтаційні заходи. Уже в січні 2016 року стартують безкоштовні курси SEO-оптимізації, копірайтингу, побудови власного інтернет-бізнесу в сфері торгівлі, створення інтернет-сторінок та інше.

У грудні Радники також активно працювали над переселенням родин переселенців із місць компактного проживання у окреме житло.  Було розроблено рекомендаційний план заходів зі сприяння вторинному переміщенню та розпочато пілотні проекти його реалізації.

Детальний звіт про роботу Радників завантажуйте ТУТ.

1-го вересня в усіх регіонах України до роботи взялись Радники з питань внутрішньо переміщених осіб. 25 радників працюють на обласному рівні та у м. Київ, а два – на центральному рівні. Основне їх завдання — приймати звернення від переселенців та сприяти вирішенню їх проблем, співпрацюючи з Міністерством соціальної політики України. Радники працюють в межах програми «Посилення участі громадянського суспільства у роботі Міністерства соціальної політики України та процесі національного примирення», запровадженої спільно Міністерством соціальної політики України, ГО КримSOS та Stabilization Support Services за підтримки уряду Великої Британії.

 

 
 

 

 

 

 

Вибір редакції

Ще Новини