Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Радники у справах переселенців звітують про роботу в грудні

27 / 01 / 2016

Близько 2800 осіб звернулись до Радників у справах переселенців у грудні. Більше того, понад 4 тис. консультацій Радники надали телефоном.

Завдяки оперативній взаємодії з Міністерством соціальної політики, позаштатним Радникам вдалося пришвидшити вирішення ряду проблемних питань, зокрема:

  • направлення гуманітарних вантажів від міжнародних організацій до кінцевих бенефіціарів у Донецькій та Луганській областях;
  • надання допомоги особам, які втратили паспортні документи;
  • супровід родин загиблих учасників АТО та переселенців-учасників АТО;
  • сприяння вторинному переміщенню родин в Луганській області та інше.

У більшості областей Радники долучились до організації громадських заходів до Різдва Христового та Нового року. У результаті понад 15 тис. дітей-переселенців отримали подарунки. Також було організовано роздачі гуманітарної допомоги,  а саме засобів гігієни та лікарських засобів, теплого одягу та речей першої необхідності.

Більше того, за сприяння Радників одразу в кількох областях розпочато роботу зі створення регіональних медіа каналів для і про переселенців. Це важливо тому, що в цілому по Україні лише 5% від загальної кількості матеріалів в центральних друкованих та інтернет-ЗМІ стосується конфліктно чутливих груп населення. Першим запустився канал у Полтаві, далі планують відкриття медіа-платформ у Вінниці та Луганську.

На додаток, у Донецькій, Луганській, Полтавській, Харківській, Запорізькій областях за сприяння Радників започатковані профорієнтаційні заходи. Уже в січні 2016 року стартують безкоштовні курси SEO-оптимізації, копірайтингу, побудови власного інтернет-бізнесу в сфері торгівлі, створення інтернет-сторінок та інше.

У грудні Радники також активно працювали над переселенням родин переселенців із місць компактного проживання у окреме житло.  Було розроблено рекомендаційний план заходів зі сприяння вторинному переміщенню та розпочато пілотні проекти його реалізації.

Детальний звіт про роботу Радників завантажуйте ТУТ.

1-го вересня в усіх регіонах України до роботи взялись Радники з питань внутрішньо переміщених осіб. 25 радників працюють на обласному рівні та у м. Київ, а два – на центральному рівні. Основне їх завдання — приймати звернення від переселенців та сприяти вирішенню їх проблем, співпрацюючи з Міністерством соціальної політики України. Радники працюють в межах програми «Посилення участі громадянського суспільства у роботі Міністерства соціальної політики України та процесі національного примирення», запровадженої спільно Міністерством соціальної політики України, ГО КримSOS та Stabilization Support Services за підтримки уряду Великої Британії.

 

 
 

 

 

 

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини