Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Рада звернулася до світових організацій щодо геноциду кримських татар

11 / 05 / 2016

Верховна Рада в середу звернулася до світової спільноти з проханням звернути увагу на утиски кримських татар на окупованому Росією півострові і визнати депортацію 1944 року геноцидом. За відповідний проект постанови №4476 проголосували 240 народних депутатів.

Депутати зажадали від Російської Федерації негайно припинити політику, спрямовану на порушення прав людини і свобод громадянина в Криму, зокрема прав кримських татар як корінного народу України.

Також парламент звертається до міжнародної спільноти із закликом засудити дії окупаційної влади РФ, спрямовані на заборону Меджлісу кримськотатарського народу на території півострова, і закликає всіх світових лідерів і визнаних громадських діячів докласти необхідних зусиль для захисту кримських татар від дискримінації та переслідувань з боку Російської Федерації.

Рада також закликає міжнародну спільноту визнати депортацію  кримських татар з Криму у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу і пропонує 18 травня вшановувати як День пам’яті жертв геноциду.

Парламент також закликає міжнародну спільноту сприяти притягненню до відповідальності всіх винуватих в окупації і протиправній анексії Криму та системних і широкомасштабних порушеннях прав людини на українській окупованій території.

Нагадаємо, після анексії Криму Росією на півострові почалися переслідування кримських татар. 26 квітня 2016 року підконтрольний Росії “верховний суд Криму” заборонив діяльність Меджлісу на території анексованого півострова.

Вибір редакції

Ще Новини