Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Як отримати пенсію внутрішньо переміщеній особі

4 / 05 / 2022

Як виплачується

Виплата і продовження виплати пенсій ВПО, а також людям, які відмовилися від довідки про взяття на облік ВПО*, здійснюються через рахунки та мережу установ і пристроїв “Ощадбанку”. Отримання готівкових коштів і проведення безготівкових операцій можливе через мережу установ і пристроїв будь-яких банків на території України. Пенсія виплачується за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України незалежно від задекларованого або зареєстрованого місця проживання пенсіонера (стаття 47 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”) 

Виплата і продовження виплат пенсій особам з інвалідністю I групи та іншим особам, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, можуть здійснюватись “Укрпоштою” за письмовою заявою з доставкою за фактичним місцем проживання/перебування.

Як призначається 

Необхідно особисто подати документи (відповідно до Порядку)  або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, до територіального органу Пенсійного фонду. 

Як відновити виплату пенсії

Внутрішньо переміщеній особі необхідно, у тому числі особам, які відмовились від довідки про взяття на облік ВПО і зареєстрували місце проживання та постійно проживають на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження необхідно звернутися до територіального органу Пенсійного фонду. 

Рішення щодо призначення, відновлення та продовження виплати пенсій ВПО здійснюють територіальні органи Пенсійного фонду України на підставі відомостей, що містяться в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб.

ВАЖЛИВО! ВПО можуть подавати заяву про виплату пенсії до органу Пенсійного фонду України:

  • особисто за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання (у межах України); 
  • в електронній формі через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням засобів кваліфікованого електронного підпису, зазначивши місце фактичного проживання.

Нормативно-правове регулювання

Постанова Кабінету Міністрів України від 25 березня 2022 р. № 363 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо виплат пенсії та грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України”.

* Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 12 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Інфографіка