Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Прокурор АРК розповів про кримінальні провадження проти тих, хто переслідує журналістів у Криму

1 / 06 / 2021

Такі цифри озвучив 31 травня прокурор АРК Ігор Поночовний під час круглого столу, присвяченому переслідуванню журналістів в Криму. 

Також він повідомив, що вдалося оголосити підозру 13 особам, які, за версією прокуратури, причетні до переслідування журналістів. Це 10 колишніх працівників СБУ, 1 суддя, 2 членів незаконного збройного формування «Кримська самооборона».

За словами прокурора, найбільших утисків зазнають журналісти, які висвітлюють судові процеси над активістами та незаконні обшуки у них.

Ігор Поночовний наголосив, що протидія злочинам, що вчиняються проти представників медіа в Криму, є одним із пріоритетних напрямків роботи прокуратури АРК.

У заході взяв участь і аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко, який звернув увагу учасників круглого столу на те, що зі 102 кримський політв’язнів,яких утримує в неволі РФ, 11 — це журналісти. 

«Крім того, ще двоє громадянських журналістів зазнали кримінальних переслідувань: Айдер Кадиров був оштрафований за нібито неповідомлення про злочин, а Амет Сулейманов перебуває під домашнім арештом у “справі Хізб ут-Тахрір”. Однак кримінальне переслідування журналістів — це найбільш видимий і небезпечний прояв порушень прав журналістів і свободи слова в Криму. В Криму також блокуються українські сайти, теле- і радіохвилі, журналістів штрафують за “зловживання свободою слова”», — нагадав Євгеній Ярошенко.

Як сказав адвокат Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Тимочко, який також брав участь у заході, переслідування журналістів може становити злочин проти людяності, однак не може розглядатися як єдиний злочин. 

За його словами, переслідування журналістів — це така собі «парасолька», в рамках якої відбуваються воєнні злочини. Це незаконне позбавлення волі, позбавлення права на справедливий суд, примусове переміщення за межі окупованої території тощо.

Про те, як влада РФ знищувала незалежні ЗМІ в окупованому Криму та як тисне на журналістів, ви можете дізнатися в нашому матеріалі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини