Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Прокуратура АРК порушила кримінальне провадження у зв'язку з подіями 26 лютого 2014 року

19 / 05 / 2016

Прокуратура Автономної Республіки Крим порушила кримінальне провадження за фактом незаконного перешкоджання організації та проведенню зборів і мітингів, пов’язаних з подіями 26 лютого 2014 року.

«За результатами аналізу та опрацювання даних мережі Інтернет прокуратурою Автономної Республіки Крим установлено, що 26.02.2014 в м. Сімферополі представниками проросійських організацій з метою незаконного перешкоджання проведенню мітингів, у тому числі й за участі кримськотатарських активістів, на підтримку територіальної цілісності України із застосуванням фізичного насильства вчинялися дії, спрямовані на протиправне припинення зазначених мітингів», — йдеться в повідомленні прес-служби прокуратури АРК.

Також в прокуратурі додали, що у зв’язку з подіями 2014 року розпочато кримінальне провадження.

«Задля встановлення всіх обставин порушень конституційних прав громадян на мирні зібрання на території півострову за вищевказаним фактом прокуратурою АР Крим розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 340 КК України (незаконне перешкоджання організації та проведенню зборів, мітингів). Санкція даної статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до 5 років», — уточнили в прес-службі.

Раніше повідомлялося, що прокуратура Автономної Республіки Крим проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні по геноциду кримськотатарського народу і представників інших національних груп з території колишньої Кримської АРСР в 1944 році.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини