Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Презентація дослідження: культурні пам'ятки, знищені окупантами в Криму

18 / 02 / 2022

21 лютого об 10:30 в Українському кризовому медіа-центрі відбудеться презентація дослідження, присвяченого знищенню Росією памʼяток культурної спадщини в окупованому Криму. Активісти розкажуть про кримські пам’ятки, які вже ніколи не матимуть звичного для нас вигляду, навіть після деокупації Криму. Вони також презентують онлайн-платформу з картою зруйнованих історичних об’єктів окупованого півостров – загалом 114 пам’яток. 

«За майже вісім років військового конфлікту з Росією питаннями безпеки та захисту культурної спадщини Криму майже не займались. Зараз маємо неприємну ситуацію: музеї перереєстрували за російським законодавством, артефакти вивозять, підконтрольні РФ археологи проводять на півострові незаконні розкопки. Деякі об’єкти окупанти “реставрують” так, що їх вже не впізнати», – зазначає Євгеній Ярошенко, аналітик КримSOS . 

На презентації КримSOS розкаже про сім таких випадків спотворення історичних пам’яток. 

У другій частині заходу  Кримський інститут стратегічних досліджень представить онлайн-платформу з картою  об’єктів культурної спадщини в окупованому Криму, що зазнають навмисного спотворення. Вона може слугувати ілюстративним матеріалом для центральних органів влади України як у зовнішнійу, так і у внутрішній політиці.

Експерти також розкажуть про:

– Переміщення музейних предметів.

– Незаконні археологічні роботи.

– Пам’ятки архітектури, що були «відреставровані» російськими компаніями.  

На сьогодні зібрані порушення у справі про 114 об’єктів археології; 28 переміщень; 10 об’єктів, що були «реставровані» з порушенням принципів проведення таких робіт.

Спікери: 

  • Євгеній Ярошенко, аналітик КримSOS
  • Ельміра Аблялімова-Чийгоз, культурологиня, екс-директорка Бахчисарайського історико-культурного заповідника, координаторка ГО “Кримський інститут стратегічних досліджень”, членкиня Експертної мережі Кримської платформи. 
  • Денис Яшний , к.і.н., провідний науковий співробітник Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”, член Експертної мережі Кримської платформи, координатор робочої групи. 

Організатори: ГО “КримSOS” та ГО “Кримський інститут стратегічних досліджень”

Дата та час: 21 лютого (понеділок) з 10:30 до 11:30

Місце: УКМЦ, вул. вулиця Хрещатик, 2, Київ, 01001

Вхід вільний, проте учасникам потрібно попередньо зареєструватися та мати зелений сертифікат вакцинації чи негативний тест на коронавірус.

Форма реєстрації тут.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини