Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Представники Херсонського офісу КримSOS взяли участь у круглому столі з нагоди Дня спротиву окупації Криму

3 / 03 / 2021

За підсумками круглого столу було проголошено спільну заяву. Серед іншого, у документі йдеться про засудження агресії з боку Російської Федерації, результатом якої є тимчасова окупація Криму. Також декларується готовність мешканців Херсонщини завжди допомогти кримчанам щодо реалізації їхніх конституційних прав на освіту, медичне забезпечення та отримання якісних адміністративних послуг.

Участь у заході взяли: перший заступник голови Херсонської облдержадміністрації Дмитро Бутрій, перший заступник голови Херсонської обласної ради-керівник виконавчого апарату Юрій Соболевський, Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич, а також представники громадських організацій. За допомогою дистанційних засобів в обговоренні взяли участь Перший заступник Міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко, керівник прокуратури АР Крим та міста Севастополя Ігор Поночовний та представник Крайової ради українців Криму Андрій Щекун.

«Важливо, щоб саме на Херсонщині звертали особливу увагу на проблеми кримчан. Разом з тим, на центральному рівні також дуже багато робиться для деокупації півострова. Зокрема, декілька днів тому Президент підписав Указ, який передбачає реалізацію окремих заходів, спрямованих на деокупацію та реінтеграцію тимчасово окупованих територій. Поміж іншого, документ передбачає створення Організаційного комітету з підготовки та проведення в Україні установчого Саміту Кримської платформи», — сказав Представник Президента України в АРК Антон Кориневич.

Він також зазначив, що РНБО має розробити проект стратегії деокупації та реінтеграції Криму. Таким чином Україна демонструє і кримчанам, і міжнародним партнерам, що вона працює над звільненням півострова.

«На жаль, сьогодні Крим – сіра зона, територія безправ’я, де ситуація кожного дня лише погіршується. Люди на півострові продовжують страждати від окупації», — додав Антон Кориневич.  

Під час свого виступу, перша заступниця Міністра закордонних справ України Еміне Джапарова зазначила, що одним із інструментів України у боротьбі за звільнення півострова на міжнародному рівні  стане Кримська платформа.

«Наразі головне завдання – створити цілісну і комплексну стратегію з деокупації, яка об’єднає зусилля і на внутрішньому, і на зовнішньому рівнях. Адже всі ми маємо одну мету – звільнення Криму від окупантів», – зазначила Еміне Джепарова.

Як зазначив Рефат Чубаров, чи не найсильніше звільнення півострова чекають представники корінного народу – кримські татари.

«Чим довше триває окупація, тим сильніше страждає кримське населення, а також його територія. В України немає часу чекати, бо кожен день в окупації – це зруйновані людські життя тих, хто проживає на півострові і залишається вірним Україні», — наголосив Рефат Чубаров.

Тим паче, нагадав голова Меджлісу, що на півострові ситуація з правами людини погіршується з кожним днем. 

Нагадаємо, до Дня спротиву команда КримSOS презентувала виставку, присвячену жертвам насильницьких зникнень в окупованому Криму.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини