Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Правозахисники виступили із заявою з приводу голодування Зейтуллаєва

19 / 04 / 2017

Провідні українські правозахисники та активістські організації звернулися до міжнародних організацій, української влади та громадськості щодо справи політичного в’язня Руслана Зейтуллаєва.

Руслан Зейтуллаєв – фігурант «справи Хізб ут-Тахрір».

4 квітня 2017 року Руслан Зуйтуллаєв оголосив безстрокове голодування і висунув ряд вимог:
– зупинення переслідування кримських татар в Криму;
– допуск до нього українського консула;
– передача його Україні.

«У зв’язку із оголошеним Русланом два тижні тому голодуванням є підстави вважати, що його життя та здоров’я перебуває в небезпеці. Просимо Вас посприяти тому, аби мінімізувати ці ризики», – йдеться в зверненні.

Станом на сьогодні Руслан Зейтуллаєв вживає лише воду. Жодна з вимог Руслана Зейтуллаєва не була виконана.

«Ми вкрай стривожені як станом Руслана, так і відсутністю серйозного резонансу та належної реакції на його голодування, а також на стрімко зростаючий список кримських татар, яких ув’язнюють із політичних мотивів у Криму, позбавляючи права на свободу віросповідання», – заявили активісти.

Лідер кримскотатарсого народу Мустафа Джемілєв в коментарі QHA закликав Руслана Зейтуллаєва припинити голодування, тому що на думку Джемілєва Зейтуллаєв вже привернув увагу до беззаконня в РФ.

«Звичайно, голодування, в першу чергу, спрямована на те, щоб привернути увагу до беззаконня, яке твориться особисто щодо нього на тлі певної проблеми. По-моєму, Зейтуллаєв дечого домігся – про нього стало відомо. Але ця голодовка направлена на пробудження совісті, а совісті в тій країні, яка називається Росією, принаймні, у керівництва, немає. Тому тримати голодування треба до певної межі, гинути там не треба», – сказав Мустафа Джемілєв.

Зейтуллаєва засудили за частиною другою статті 205.5 КК РФ, як учасника терористичної організації, а тепер судять за частиною першою цієї ж статті – як організатора. Йому загрожує від 15 до 20 років позбавлення волі.

Разом із Зейтуллаєвим за так званою севастопольською «справою Хізб ут-Тахрір» були засуджені Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваїтов і Нурі Прімов. Всі троє отримали по п’ять років в’язниці як учасники терористичної організації.

Адвакат Зейтуллаєва Еміль Курбедінов впевнений, що його підзахисному неминуче посилять вирок.

В свою чергу, свідки по справі Руслана Зейтуллаєва неодноразово плутались у показаннях, а один зі свідків заявив про тиск з боку слідства під час дачі показань.

З повним текстом звернення можна ознайомитися за посиланням: http://bit.ly/2oItzJW

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини