Правозахисники провели біля посольства РФ акцію, присвячену викраденим в Криму людям
31 / 08 / 2020Метою акції було привернення уваги до проблеми насильницьких зникнень на території тимчасово окупованого Криму, підтримка близьких жертв насильницьких зникнень, заклик до всіх сторін, у яких є вплив і повноваження, активізувати свої зусилля для припинення свавілля, який відбувається в Криму, надати інформацію про долю зниклих і притягнути винних до відповідальності.
В акції взяв участь голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. Він заявив, що РФ, викрадаючи, вбиваючи і ув’язнюючи людей, займається державним тероризмом і що Україна повинна постійно нагадувати світові про злочини Росії, скоєних нею в Криму.
«Чим більше ми не даємо забути про те, що відбувається в тимчасово окупованому Криму, чим більше ми говоримо на весь світ про зниклих, убитих і тих, хто сидить в російських в’язницях, тим більше вірогідності, що цей жах закінчиться», — сказав Рефат Чубаров.
За даними КримSOS, жертвами насильницьких зникнень у Криму стали 44 людини, доля 15 з них досі не відома.
Це:
Валерій Ващук
Іван Бондарець,
Василь Черниш,
Тимур Шаймарданов,
Сейран Зінедінов,
Іслям Джеппаров,
Джевдет Іслямов,
Ескендер Апселямов,
Федір Костенко,
Мухтар Арісланов,
Арлен Терехов,
Руслан Ганієв,
Арсен Алієв,
Ескендер Ібраїмов,
Ервін Ібрагімов
Під час акції спікери також торкнулися питання насильницьких зникнень на окупованій території Донбасу. За даними правозахисників, майже 800 сімей продовжують шукати своїх рідних, викрадених на непідконтрольних територіях Донецької та Луганської областей.
«Насильницькі зникнення є особливо жорстоким злочином, оскільки близькі жертв не отримують ніякої інформації про них і не можуть їм ніяк допомогти. Наша організація працює з цією темою з 2016 року. Ми провели 49 акцій, недавно презентували календар з інформацією про жертви насильницьких зникнень і готуємо аналітичні матеріали та звіти на дану тематику, а також співпрацюємо з державними інституціями України. Ми спостерігаємо, що викрадення, які відбувалися в Криму, зараз тривають в Білорусі. Це вказує на те, що практика насильницьких зникнень – стандартна для Росії як усередині країни, як на окупованих нею територіях, так і в інших країнах», — сказав координатор КримSOS Денис Савченко.
Активісти написали на асфальті перед посольством імена жертв насильницьких зникнень в окупованому РФ Криму.