Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Правозахисники підготують зведену довідку про стан здоров'я кримських політв'язнів

21 / 11 / 2016

Кримська контактна група з прав людини стурбована станом здоров’я кримських політв’язнів. У зв’язку з цим активісти вирішили підготувати зведену довідку про стан здоров’я ув’язнених. Про це повідомляють Крим.Реаліі з посиланням на координатора Кримської контактної групи з прав людини Абдурешита Джеппарова.

«Поки знаємо одне – стан їх здоров’я викликає велику тривогу. Вони знаходяться в СІЗО під слідством, тому вина їх ще не доведена, суди не відбулися, а значить – вони можуть бути невинні, а вже на стадії передсудового розслідування цих людей позбавляють не тільки свободи, але і здоров’я», – сказав Джеппаров.

Джеппаров сказав, що серйозні проблеми зі здоров’ям у фігуранта по «справі Хізб ут-Тахрір» Арсена Джеппарова.

«У хлопця на тілі утворюються і не проходять фурункули вже тривалий час. 17 листопада його змушені були відвезти в 6-ту сімферопольську міськлікарню, оскільки один з фурункулів почав сильно кровоточити. Хлопцеві зробили операцію під загальним наркозом і відправили назад в камеру. Ми дуже стурбовані, що в тюремній антисанітарії у Арсена може з’явитися зараження крові, що не рідкість і в нормальних умовах при такому захворюванні», – повідомляє Джеппаров.

За інформацією правозахисника, Кримська Контактна група з прав людини розглядає можливість звернення щодо ситуації з Арсеном Джеппарова до міжнародних інституцій, оскільки його випадок підпадає під міжнародне визначення тортур.

Фігуранти «ялтинської справи «Хізб ут-Тахрір» знаходяться за гратами вже більше півроку. Перших чотирьох обвинувачених заарештували 11 лютого 2016 року. Найбільш відомий з них – член Контактної групи з прав людини Емір-Усеїн Куку. Крім нього були затримані Муслім Алієв та житель села Краснокам’янка Енвер Бекіров, які працювали будівельниками, а також Вадим Сірук.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини