Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Правозахисники наполягають на відкритому конкурсі на посаду Уповноваженого з прав людини

10 / 06 / 2022

Депутати Верховної Ради України мають невідкладно розпочати підготовку відкритого та незалежного конкурсу на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Таке звернення КримSOS разом з іншими українськими громадськими організаціями оприлюднили сьогодні. Про це повідомив Голова Правління КримSOS Денис Савченко.

“У статті 101 Конституції України зазначено, що контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина здійснює Уповноважений Верховної Ради України з прав людини. Вже тиждень ця посада вакантна, відповідно громадянам України  не гарантовано належний  захист своїх прав з боку держави. А в умовах війни тисячі осіб щодня зазнають порушень прав людини”, – розповідає Голова Правління КримSOS Денис Савченко.

Українські правозахисники опублікували заяву, де закликали депутатів Верховної Ради України: 

  • невідкладно ініціювати зміни до Закону України “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини”, щоб розблокувати діяльність Офісу Уповноваженого з прав людини до призначення нового Омбудсмана.
  • розпочати процес публічних консультацій з правозахисними організаціями щодо процедур та критеріїв обрання кандидатів на посаду Омбудсмана.
  • забезпечити прозорий та незалежний конкурс на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з можливістю участі та залучення широкого кола кандидатів без політичного впливу.

31 травня Верховна Рада України оголосила недовіру Уповноваженому з прав людини і звільнила його від займаної посади. Вже понад тиждень на державному рівні ніхто не відповідає за  контроль за дотриманням конституційних прав і свобод в Україні. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини