Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Правозахисний центр «Меморіал» визнав справу журналіста Семени політично вмотивованою

29 / 06 / 2017

26 червня російський правозахисний центр «Меморіал» визнав кримінальну справу проти українського журналіста Миколи Семени політично мотивованою. Про це повідомляється на сайті правозахисної організації.

«Я недавно дізнався про підтримку правозахисного центру «Меморіал» і дуже здивувався. Чи не припускав, що настільки авторитетна організація цікавиться моєю справою і знає її подробиці. Раніше мене вже підтримали 27 міжнародних правозахисних організацій, що було великою підтримкою, і зараз я хочу висловити подяку членам «Меморіалу». Я і мій захист вважаємо це дуже солідною підтримкою», – розповів Семена в ефірі Радіо Крим.Реаліі.

Микола Семена зазначив, що журналістська спільнота У Криму сильно постраждала після російської анексії.

«Професіонали, які дотримувалися норми журналістської етики, видавлені з півострова, їм довелося виїхати – за винятком тих, хто на підписці про невиїзд. Залишилися ті, хто пішов служити новому режиму. Я не знаю, яким потрібно бути журналістом, щоб писати і говорити те, що пишеться і говориться зараз. Я дивуюся, наскільки відмовився вникнути в суть моєї справи Союз журналістів Росії – хоча Спілка журналістів України намагалася донести до них правду. Так що тут підтримки ніякої немає», – додав журналіст.

Нагадаємо, 14 червня на засіданні підконтрольного Росії Залізничного районного суду у справі українського журналіста Миколи Семени захист представив частину доказів, зокрема зачитав висновок експертизи російського професора Михайла Сави.

У висновку зазначено, що висловлювання Миколи Семени в його статті є думкою і не можуть розцінюватися як заклики до порушення територіальної цілісності РФ, оскільки Крим не входить до складу Росії з точки зору міжнародного права.

Журналіста Миколу Семену звинувачують в публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини