Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

“Повернення Криму починається і з мови” – звернення “КримСОС” щодо некоректного повідомлення татарською в київському метро

12 / 04 / 2018

Зокрема, йдеться про відеоряд з зображенням визначних місць Криму та відображенням зазначеного повідомлення декількома мовами у тому числі і татарською у вагонах метро КП “Київський метрополітен”.  

Увага Президента до питань паспортизації жителів окупованої території є беззаперечно важливою і необхідною, враховуючи ті проблеми, які виникають при отриманні паспортних документів. Тривалі перевірки особи, складна процедура ідентифікації, необхідність виклику свідків та інші умови стають причиною зменшення кількості абітурієнтів з Криму, ускладнюють процедуру перетину адміністративної межі та блокують доступ до багатьох послуг на території України. 

Проте, нагадуємо, що кримські татари є корінним народом Криму. За останньою офіційною інформацією до останніх подій у державі на території України проживало близько 248,2 тис. кримських  татар, із них у АР Крим – 243,4 тис. 

Конституцією України та Конституцією АР Крим гарантовано захист кримськотатарської мови. Виконання зазначених положень є однією з умов успішної реалізації інформаційної політики стосовно окупованого Криму та захисту жителів на такій території з боку держави. 

Враховуючи вищевикладене просимо змінити інформаційне повідомлення з татарської на кримськотатарську мову та враховувати викладену інформацію при підготовці та перекладі наступних матеріалів. 

Голова Правління КримСОС,

Таміла Ташева 

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті