Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Порушення свободи слова та переслідування Миколи Семени

19 / 09 / 2016

Протягом двох з половиною років окупації Криму Російською Федерацією спостерігаються серйозні порушення свободи слова і висловлювання думок, в тому числі переривання українського медіа-мовлення; численні необґрунтовані відмови в реєстрації засобів масової інформації; систематичні обшуки і затримання незалежних журналістів, а також їх кримінальне та адміністративне переслідування.

19 квітня 2016 року поліція обшукала будинок відомого кримського журналіста Миколи Семени, журналіст був затриманий для допиту за підозрою в екстремізмі, за статтею 280.1 Кримінального кодексу Російської Федерації [стаття 280.1, так звана “екстремістська” стаття була введена після анексії Криму в якості законодавчого методу притягнення до відповідальності тих, хто нелояльні по відношенню до Росії, з максимальною санкцією п’яти років позбавлення волі]. Микола Семена звинувачується через його статті, опубліковані на “Крим. Реалії”, проекту Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода, в яких він критикував незаконні дії Росії в Криму.

Після допиту Микола Семена був звільнений під підписку про невиїзд. 29 квітня 2016 року журналісту повідомили про статус обвинуваченого у кримінальній справі про екстремізм. 25 і 26 травня допитали дружину і одного з синів Семени, таким чином чинився тиск на всю сім’ю. З 7 липня державні органи обмежили Миколі Семені доступ до банківських послуг.

Переслідування Миколи Семени, одного з найвідоміших і шанованих кримських журналістів, наочно демонструє абсолютну неповагу до свободи слова і висловлювання думок. В даний час кримінальна справа Миколи Семени знаходиться на стадії досудового слідства; за словами адвоката, судовий процес відбудеться у жовтні -листопаді 2016 року.

Зважаючи на вік Миколи Семени (66 років) і його здоров’я, переслідування викликало загострення складних хронічних захворювань. На підставі результатів медичного обстеження, в Інституті нейрохірургії Академії наук України прийшли до висновку про необхідність термінової операції і курсу лікування, оскільки існує небезпека інвалідності. Микола і його адвокат офіційно звернулися до слідчого поліції дозволити виїхати на материкову частину України для медичного лікування, але позитивного рішення досі не отримали.

Від імені громадянського суспільства, ми просимо Парламентську Асамблею Ради Європи продовжувати моніторинг та реагування на порушення свободи слова і переслідування журналістів на окупованому півострові. На підставі вищевикладеного, ми звертаємо вашу увагу на випадок Миколи Семени і просимо вас вплинути будь-якими доступними засобами і чинити тиск на Російську Федерацію:

  • видати дозвіл Миколі Семені на отримання медичної допомоги в материковій частині України;
  • припинити кримінальну справу щодо Миколи Семени як політично мотивовану.
     

Марія Томак, Медіа ініціатива про права людей

Дар’я Свиридова, Українська Гельсінська спілка з прав людини

Таміла Ташева, КримSOS

Tетяна Печончик, Інформаційний центр з прав людини

Олександра Матвійчук, Центр громадянських свобод, EuromaindanSOS

Геннадій Афанасьєв, колишній політв’язень, активіст

Редакція газети “День”

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті